Arhiva CN Cros Triatlon 2017

CN Cros Triatlon - Arhiva 2017

In cadrul Cupei Haromszek au fost decernate si titlurile de Campioni Nationali la Cros Triatlon. Ciprian Balanescu (Ride Competition) a reusit sa adune inca un titlu la palmeresul sau impresionant, termanind concursul in 2:25:45 (1500 metri inot, 30.3 km MTB si 7.52 km alergare). El a fost urmat de Kovacs Szabolcs (Master Ski&Bike Tg.Mures – 2:26:04) si Daniel Attila (Trialuta Sf.Gheorghe – 2:27:12).

CN Cros Triatlon - Arhiva 2017

La fete castigatoarea a fost Jakab Benke Hajnalka, revenita dupa doi ani de pauza de maternitate, podiumul fiind completat de Muresan Manuela (ACS Triathlon Bistrita) si Szakacs Maria (Harghita Triathlon Klub).

CN Cros Triatlon - Arhiva 2017

Campionii Nationali la Cros Triatlon pe categorii de varsta in 2017 sunt:

AG-F 20-24 ani : Biro Julia (Harghita Triathlon Klub)
AG-M 20-24 ani : Kovacs Szabolcs (Master Ski&Bike Tg.Mures)
AG-F 25-29 ani : Bako Annamaria (Xterra Oradea)
AG-M 25-29 ani : Elekes Istvan
AG-F 30-34 ani : Jakab Benke Hajnalka (Triastes Sf.Gheorghe)
AG-M 30-34 ani : Ciprian Balanescu (Ride Competition)
AG-F 35-39 ani : Oresanu-Negrusa Maria (ACS Triathlon Bistrita)
AG-M 35-39 ani : Simin Istvan (Harghita Triathlon Klub)
AG-F 40-44 ani : Szakacs Maria (Harghita Triathlon Klub)
AG-M 40-44 ani : Ghica Alexandru (KinetoTri Sport Campina)
AG-M 45-49 ani : Vaum Waldemar (Garace Racing Baia Mare)
AG-F 50-54 ani : Badoiu Cristina
AG-M 50-54 ani : Raduca Aurelian
AG-M 55-59 ani : Emil Bitulean (Energy Club Bucuresti)

Copii M 09 ani : Papp Gergo (Master Swim&Tri Bucuresti)
Copii M 10 ani : Negrusa Eric (ACS Triathlon Bistrita)
Copii F 11 ani : Balo Agnes
Copii M 11 ani : Dobre Kalman
Copii F 12 ani : Dobre Ana Maria
Copii M 12 ani : Papp Tamas (Master Swim&Tri Bucuresti)
Copii M 13 ani : Balo Bulcsu

Cadeti F 14-16 ani : Radu Gloria (Master Ski&Bike Tg.Mures)
Cadeti M 14-16 ani : Balau Andrei Alexandru

Juniori M 17-19 ani : Zoldi Bootond (Master Ski&Bike Tg.Mures)

CN Cros Triatlon - Arhiva 2017

Rezultate complete aici : maxvelo.ro/haromszektriatlon-2017 sau triatlonromania.ro/cn-cros-triatlon-rezultate

Mai multe fotografii aici : facebook.com/alpinsport.ro

Rezultate Feminin CN Cros Triatlon 2017

AG 20-24 ani Feminin

[tabel width=”605″ colwidth=”25|300|65|55|55|55|50″ colalign=”center|left|center”]
Loc,Nume / Club,Nr. Conc.,Inot+T1,Bicicleta,T2+Alergare,Total
1,Biro Julia – Harghita Triathlon Club,39,00:29:05,02:02:40,01:08:10,03:39:55
2,Dobos Annamaria – Prima,48,00:41:41,02:10:14,00:56:47,03:48:42
[/tabel]

AG 25-29 ani Feminin

[tabel width=”605″ colwidth=”25|300|65|55|55|55|50″ colalign=”center|left|center”]
Loc,Nume / Club,Nr. Conc.,Inot+T1,Bicicleta,T2+Alergare,Total
1,Bako Annamaria – XTerra Oradea,36,00:30:48,01:49:34,01:03:53,03:24:15
[/tabel]

AG 30-34 ani Feminin

[tabel width=”605″ colwidth=”25|300|65|55|55|55|50″ colalign=”center|left|center”]
Loc,Nume / Club,Nr. Conc.,Inot+T1,Bicicleta,T2+Alergare,Total
1,Jakab – Benke Hajnalka – Triastes,60,00:27:11,01:47:39,00:50:21,03:05:11
2,Muresan Manuela – ACS Triatlon Bistrita ,87,00:31:27,01:39:43,00:56:16,03:07:26
3,Szekeres Agnes,83,00:30:59,02:01:46,00:57:26,03:30:11
4,Gal Tunde – Harghita Triathlon Club,52,00:37:06,02:04:39,00:56:31,03:38:16
5,Dobre Jolan,49,00:42:53,03:15:14,01:30:34,05:28:41
[/tabel]

AG 35-39 ani Feminin

[tabel width=”605″ colwidth=”25|300|65|55|55|55|50″ colalign=”center|left|center”]
Loc,Nume / Club,Nr. Conc.,Inot+T1,Bicicleta,T2+Alergare,Total
1,Orasanu – Negrusa Maria – ACS Triatlon Bistrita ,73,00:42:55,02:31:35,01:03:10,04:17:40
[/tabel]

AG 40-44 ani Feminin

[tabel width=”605″ colwidth=”25|300|65|55|55|55|50″ colalign=”center|left|center”]
Loc,Nume / Club,Nr. Conc.,Inot+T1,Bicicleta,T2+Alergare,Total
1,Szakacs Maria – Hargita Triathlon Club,82,00:31:51,01:43:37,00:53:50,03:09:18
[/tabel]

AG 50-54 ani Feminin

[tabel width=”605″ colwidth=”25|300|65|55|55|55|50″ colalign=”center|left|center”]
Loc,Nume / Club,Nr. Conc.,Inot+T1,Bicicleta,T2+Alergare,Total
1,Badoiu Maria – Cristina,34,00:39:07,02:26:25,01:07:48,04:13:20
[/tabel]

 

Rezultate Masculin CN Cros Triatlon 2017

AG 17-19 ani Masculin

[tabel width=”605″ colwidth=”25|300|65|55|55|55|50″ colalign=”center|left|center”]
Loc,Nume / Club,Nr. Conc.,Inot+T1,Bicicleta,T2+Alergare,Total
1,Zoldi Tamas Botond – Master Ski&Bike,86,00:23:50,01:42:39,01:15:36,03:22:05
[/tabel]

AG 20-24 ani Masculin

[tabel width=”605″ colwidth=”25|300|65|55|55|55|50″ colalign=”center|left|center”]
Loc,Nume / Club,Nr. Conc.,Inot+T1,Bicicleta,T2+Alergare,Total
1,Kovacs Szabolcs – Master Ski&Bike ,63,00:27:18,01:20:23,00:38:22,02:26:03
2,Daniel Attila – Tri Aluta,47,00:22:04,01:26:04,00:39:04,02:27:12
3,Madaras Daniel – CS Tri Aluta,64,00:25:13,01:32:54,00:52:29,02:50:36
4,Miklos Adorjan – Ciclomed Medias,67,00:29:31,01:44:46,00:57:19,03:11:36
5,Mozes Tamas,45,00:40:40,01:48:01,01:00:50,03:29:31
[/tabel]

AG 25-29 ani Masculin

[tabel width=”605″ colwidth=”25|300|65|55|55|55|50″ colalign=”center|left|center”]
Loc,Nume / Club,Nr. Conc.,Inot+T1,Bicicleta,T2+Alergare,Total
1,Elekes Istvan,50,00:32:01,01:33:33,00:46:11,02:51:45
2,Zidaru Elvis – Georgian,85,00:38:21,01:50:52,01:00:23,03:29:36
[/tabel]

AG 30-34 ani Masculin

[tabel width=”605″ colwidth=”25|300|65|55|55|55|50″ colalign=”center|left|center”]
Loc,Nume / Club,Nr. Conc.,Inot+T1,Bicicleta,T2+Alergare,Total
1,Balanescu Ciprian – CS Ride Competition,37,00:21:42,01:26:20,00:37:43,02:25:45
2,Bagonya Oszkar – XTerra Oradea,35,00:33:50,01:32:05,00:57:10,03:03:05
3,Munteanu Madalin,70,00:31:46,01:47:22,00:50:26,03:09:34
4,Popescu Catalin,75,00:39:36,02:07:09,01:05:07,03:51:52
5,Ciobanu Dragos – Dacii Sprinteni,42,00:38:02,02:22:20,01:03:13,04:03:35
[/tabel]

AG 35-39 ani Masculin

[tabel width=”605″ colwidth=”25|300|65|55|55|55|50″ colalign=”center|left|center”]
Loc,Nume / Club,Nr. Conc.,Inot+T1,Bicicleta,T2+Alergare,Total
1,Simon Istvan – Hargita Triatlon Club,80,00:26:43,01:21:17,00:45:10,02:33:10
2,Boriceanu Sorin – Triatlon Club Energy,41,00:24:55,01:31:21,00:43:55,02:40:11
3,Andrei Teodor – Aventura Parc Dragus,31,00:23:38,01:42:10,00:51:51,02:57:39
4,Cujbescu Alexandru,46,00:34:50,01:30:57,00:51:52,02:57:39
5,Radulescu Razvan,78,00:28:57,01:40:58,00:52:33,03:02:28
6,Crefelean Ionut – Hai in Bucovina ,44,00:33:36,01:33:53,00:58:42,03:06:11
7,Janosi Gyorgy,61,00:34:21,01:39:38,00:53:05,03:07:04
8,Mihaila Sorin,65,00:39:41,01:49:38,00:55:04,03:24:23
9,Moldovan Manuel,69,00:32:22,01:59:35,01:11:22,03:43:19
[/tabel]

AG 40-44 ani Masculin

[tabel width=”605″ colwidth=”25|300|65|55|55|55|50″ colalign=”center|left|center”]
Loc,Nume / Club,Nr. Conc.,Inot+T1,Bicicleta,T2+Alergare,Total
1,Ghica Alexandru – CS Kinetotri – Sport,53,00:25:34,01:26:10,00:42:10,02:33:54
2,Hota Stelian – Master Ski&Bike,54,00:26:06,01:38:56,00:50:50,02:55:52
3,Cordosan Radu – Mures Runners,43,00:28:25,01:39:13,00:51:47,02:59:25
4,Benkes Jozsef,38,00:36:42,01:37:28,00:49:40,03:03:50
5,Stefanescu Silviu,81,00:34:48,01:48:12,00:55:15,03:18:15
[/tabel]

AG 45-49 ani Masculin

[tabel width=”605″ colwidth=”25|300|65|55|55|55|50″ colalign=”center|left|center”]
Loc,Nume / Club,Nr. Conc.,Inot+T1,Bicicleta,T2+Alergare,Total
1,Vaum Waldemar – Garage Racing,84,00:25:03,01:31:21,00:44:17,02:40:41
2,Fabian Karoly Pal – Master Ski&Bike,51,00:35:43,01:44:38,00:49:55,03:10:16
3,Rancz Laszlo – Hargita Triatlon Club,79,00:39:11,01:45:03,00:56:10,03:20:24
4,Angelescu Adrian,32,00:32:18,01:55:09,00:54:41,03:22:08
5,Albert Kalman – Master Ski&Bike,30,00:37:30,01:53:54,00:56:49,03:28:13
6,Miklos Attila,66,00:47:31,02:15:38,01:04:48,04:07:57
7,Paun Mugur – RCM,74,00:52:22,02:24:49,01:06:48,04:23:59
[/tabel]

AG 50-54 ani Masculin

[tabel width=”605″ colwidth=”25|300|65|55|55|55|50″ colalign=”center|left|center”]
Loc,Nume / Club,Nr. Conc.,Inot+T1,Bicicleta,T2+Alergare,Total
1,Raducanu Aurelian,77,00:33:14,01:32:33,00:49:34,02:55:21
2,Miron Daniel Florian,68,00:34:15,01:49:57,01:00:58,03:25:10
3,Badoiu Cristian,33,00:32:36,01:47:57,01:09:32,03:30:05
[/tabel]

AG 55-59 ani Masculin

[tabel width=”605″ colwidth=”25|300|65|55|55|55|50″ colalign=”center|left|center”]
Loc,Nume / Club,Nr. Conc.,Inot+T1,Bicicleta,T2+Alergare,Total
1,Bituleanu Emil – Energy,40,00:28:35,01:45:56,01:01:11,03:15:42
2,Purcaru Cristian – Adrenalina,76,00:34:31,02:06:39,01:15:58,03:57:08
[/tabel]

Loading...

Pin It on Pinterest