CTS2014 – Clasament

La stabilirea clasamentului final nu au fost luati in considerare concurentii care au participat numai la una din competitiile din circuit.
Modul de calcul al clasamentului final: Grand Final + 4 cele mai mari punctaje din celelalte 6 competitii.

Feminin 13-15

Loc Concurent Fara Asfalt la Mare Kingsland Xsalt Lacu Rosu Haromszek Fara Asfalt la Munte Bioeel Grand Final Total Total Best 5
1 Ilinca Badoiu 800 500 500 0 800 800 1200 4600 4100

Feminin 16-19

Loc Concurent Fara Asfalt la Mare Kingsland Xsalt Lacu Rosu Haromszek Fara Asfalt la Munte Bioeel Grand Final Total Total Best 5
1 Ungvari Kinga 0 0 463 500 740 800 1100 3603 3603
2 Katalin Fulop 685 463 428 0 685 685 950 3896 3468
3 Tamara Mátéfi-Takács 740 500 0 0 0 740 1027 3007 3007
4 Biro Julia 0 0 500 0 800 0 1200 2500 2500

Feminin 25-29

Loc Concurent Fara Asfalt la Mare Kingsland Xsalt Lacu Rosu Haromszek Fara Asfalt la Munte Bioeel Grand Final Total Total Best 5
1 Tunde Gal 740 0 500 0 800 800 1200 4040 2840
2 Kinga Karacsony 586 0 428 0 740 0 0 1754 1754

Feminin 30-34

Loc Concurent Fara Asfalt la Mare Kingsland Xsalt Lacu Rosu Haromszek Fara Asfalt la Munte Bioeel Grand Final Total Total Best 5
1 Clara Ungurean 633 0 0 0 0 800 0 1433 1433
2 Ana Cristina Stoian 586 0 0 0 0 740 0 1326 1326
3 Aida Zodie 740 0 500 0 0 0 0 1240 1240

Feminin 35-39

Loc Concurent Fara Asfalt la Mare Kingsland Xsalt Lacu Rosu Haromszek Fara Asfalt la Munte Bioeel Grand Final Total Total Best 5
1 Fodor Emese 0 0 500 500 800 800 1200 3800 3800
2 Roxana Ghilt 800 500 0 0 0 740 0 2040 2040

Feminin 40-44

Loc Concurent Fara Asfalt la Mare Kingsland Xsalt Lacu Rosu Haromszek Fara Asfalt la Munte Bioeel Grand Final Total Total Best 5
1 Conelia Stroe 800 0 0 500 800 800 1200 4100 2900
2 Sido Katalin 0 500 500 0 740 0 0 1740 1740
3 Ada Palea 501 0 0 0 0 740 0 1241 1241
6 Krisztina Hegedus 633 0 0 0 0 0 1100 1733 633

Feminin 45-49

Loc Concurent Fara Asfalt la Mare Kingsland Xsalt Lacu Rosu Haromszek Fara Asfalt la Munte Bioeel Grand Final Total Total Best 5
1 Maria-Cristina Badoiu 800 500 500 500 800 800 1200 5100 4100
2 Roxana Bituleanu 740 0 0 0 740 0 0 1480 1480

/—– AMATORI MASCULIN —–/

Masculin 13-15

Loc Concurent Fara Asfalt la Mare Kingsland Xsalt Lacu Rosu Haromszek Fara Asfalt la Munte Bioeel Grand Final Total Total Best 5
1 Levente Kiss 800 0 500 0 800 0 1200 3300 3300
2 Sido Natan 0 500 463 0 740 0 1100 2803 2803
3 Zoldi Botond 0 0 428 0 0 0 1027 1455 1455

Masculin 16-19

Loc Concurent Fara Asfalt la Mare Kingsland Xsalt Lacu Rosu Haromszek Fara Asfalt la Munte Bioeel Grand Final Total Total Best 5
1 Daniel Madaras 740 500 500 500 800 800 1200 5040 4040
2 Gasparik Marton 800 428 428 0 740 0 1100 3496 3496
3 Bogdan Badoiu 542 0 366 0 685 740 1027 3360 3360
4 Matyas Lokodi 685 463 463 0 633 0 0 2244 2244
5 Maximilian Ilea 586 366 314 0 0 0 879 2145 2145
6 Daroczi Balazs 0 396 339 0 0 0 0 735 735

Masculin 20-24

Loc Concurent Fara Asfalt la Mare Kingsland Xsalt Lacu Rosu Haromszek Fara Asfalt la Munte Bioeel Grand Final Total Total Best 5
1 Ionescu Adrian 0 0 0 0 740 0 1200 1940 1940
2 Cristian Dulacioiu 800 0 0 0 800 0 0 1600 1600
2 Vlad Sageata 685 0 0 0 0 740 0 1425 1425

Masculin 25-29

Loc Concurent Fara Asfalt la Mare Kingsland Xsalt Lacu Rosu Haromszek Fara Asfalt la Munte Bioeel Grand Final Total Total Best 5
1 Adrian-Emil Tudorache 740 0 428 500 740 800 1200 4408 3980
2 Doru Eftimie 586 0 366 463 685 740 1100 3940 3574
3 Alexandru Dobre 182 0 0 396 586 685 0 1849 1849
4 Iftimie Vlad Valeriu 0 0 314 0 0 0 879 1193 1193
5 Adrian Timofte 685 0 396 0 0 0 0 1081 1081
6 Bagonya Oszkar 0 500 463 0 0 0 0 963 963
7 Alexandru-Andrei Munteanu 464 0 0 0 0 464 0 928 928
8 Alexandru Bogdan Andreescu 128 0 0 0 0 586 0 714 714

Masculin 30-34

Loc Concurent Fara Asfalt la Mare Kingsland Xsalt Lacu Rosu Haromszek Fara Asfalt la Munte Bioeel Grand Final Total Total Best 5
1 Elemér Sólyom 740 0 500 463 740 0 1200 3643 3643
2 Zsombor Adam Csiszer 367 500 366 0 685 800 1027 3745 3379
3 Ovidiu Constantinescu 397 0 0 0 0 685 813 1895 1895
4 Viorel Biziru 128 0 80 339 314 501 373 1735 1655
5 Costea Adrian 0 0 269 428 0 0 950 1647 1647
6 Bogdan Antonache 128 0 156 0 0 586 550 1420 1420
7 Catalin Atodiresei 128 0 0 0 290 542 436 1396 1396
8 Attila Szabo 128 0 230 0 429 0 595 1382 1382
9 Mihai Paul Anton 800 0 463 0 0 0 0 1263 1263
10 Mihai Daniel Chifu 0 0 0 396 0 0 752 1148 1148
11 Antal Botond 0 0 339 0 633 0 0 972 972
12 Katona Alpar 0 0 0 366 0 0 509 875 875
13 Zoltán Nemes 213 0 182 0 464 0 0 859 859
14 Ardelean Claudiu 0 0 213 0 586 0 0 799 799
15 Andrei Radu 429 0 290 0 0 0 0 719 719
16 Alex Seltea 0 0 80 0 0 633 0 713 713
17 Arros Levente 0 0 144 0 501 0 0 645 645
18 Eugen Tudor Popa 128 0 0 0 0 0 471 599 599
19 Razvan Obreja 128 0 0 0 0 0 403 531 531
20 Peter Balazs 0 0 114 0 339 0 0 453 453
21 Lupu Florin Tudor 0 0 80 0 367 0 0 447 447
22 Marius Lazarescu 128 0 0 314 0 0 0 442 442

Masculin 35-39

Loc Concurent Fara Asfalt la Mare Kingsland Xsalt Lacu Rosu Haromszek Fara Asfalt la Munte Bioeel Grand Final Total Total Best 5
1 Razvan Radulescu 314 0 428 463 740 800 695 3440 3126
2 Attila Tokos 128 0 366 428 0 633 879 2434 2434
3 Jeromos Peter 0 314 290 339 586 586 550 2665 2375
4 Moga Catalin 0 0 0 500 800 0 1027 2327 2327
5 Hota Stelian 230 339 339 366 633 0 595 2502 2272
6 Begidzsan Laszlo 0 500 463 0 0 0 1200 2163 2163
7 Iuga Dragos 0 428 0 0 685 0 950 2063 2063
8 Lucian Cretu 290 0 0 0 0 740 813 1843 1843
9 Catalin Mandrila 128 0 0 290 0 685 509 1612 1612
10 Alex Ciocan 800 0 500 0 0 0 0 1300 1300
11 Szekely Zsolt 0 0 0 396 0 0 752 1148 1148
12 Arnaud Losq 740 0 396 0 0 0 0 1136 1136
13 Catalin Dorneanu 128 0 0 0 501 464 0 1093 1093
14 Zsigmond Zoltan 0 0 0 0 542 0 436 978 978
15 Florin Costea 0 290 0 0 0 0 403 693 693
16 Arthur Radulescu 128 0 0 0 0 542 0 670 670
17 Philip Stoica 128 0 0 0 0 0 373 501 501
18 Olimpiu Alexa-Pop 128 0 230 0 0 0 0 358 358

Masculin 40-44

Loc Concurent Fara Asfalt la Mare Kingsland Xsalt Lacu Rosu Haromszek Fara Asfalt la Munte Bioeel Grand Final Total Total Best 5
1 Arpád Horváth 339 463 366 500 800 740 1027 4235 3376
2 Gabriel Pana 128 0 0 396 0 501 813 1838 1838
3 Mircea Robert 0 0 500 0 0 0 1200 1700 1700
4 Laurentiu-Georges Spataru 501 0 269 0 0 800 0 1570 1570
5 Vaum Waldemar 0 0 463 0 0 0 1100 1563 1563
6 Florin Mihaleico 586 0 428 428 0 0 0 1442 1442
7 Matei Giurcaneanu 633 0 0 0 0 685 0 1318 1318
8 Cristian Gruia 0 0 0 0 0 429 752 1181 1181
9 Vad Ferenc 0 0 80 366 0 0 695 1141 1141
10 Marius Bura 269 0 197 0 0 633 0 1099 1099
11 Szokolszki Istvan 0 500 396 0 0 0 0 896 896
12 Andor Mircea 0 428 123 0 0 0 0 551 551
13 Victor Vasluian 290 0 248 0 0 0 0 538 538
14 Klosz Peter 230 0 230 0 0 0 0 460 460
15 Stelian Tufaru 128 0 213 0 0 0 0 341 341
16 Iulian Luca 128 0 114 0 0 0 242 242
17 Lucian Ciungan 128 0 80 0 0 0 208 208

Masculin 45-49

Loc Concurent Fara Asfalt la Mare Kingsland Xsalt Lacu Rosu Haromszek Fara Asfalt la Munte Bioeel Grand Final Total Total Best 5
1 Florian Stroe 586 0 0 366 740 685 879 3256 3256
2 Cristian Badoiu 501 0 339 396 685 633 695 3249 2910
3 Rus Alexandru 0 428 366 0 800 0 1100 2694 2694
4 Laszlo Rancz 397 366 314 463 0 464 813 2817 2503
5 Ovidiu Dimbean 339 396 269 0 501 501 643 2649 2380
6 Nitu Florian-Sorel 290 0 0 339 542 429 752 2352 2352
7 Razvan Ilie 800 0 500 0 0 800 0 2100 2100
8 Csenteri Levente 0 0 0 428 586 0 950 1964 1964
9 Nicu Lup 0 500 0 0 0 0 1200 1700 1700
10 Bogdan Mihai Ionita 740 0 428 500 0 0 0 1668 1668
11 Istvan Zsigmond 0 0 0 0 633 0 1027 1660 1660
12 Vasile Roatis 685 0 0 0 0 740 0 1425 1425
13 Albert Attila 0 339 230 0 0 0 550 1119 1119
14 Attila Gasparik 182 0 248 0 0 0 595 1025 1025
15 Klosz Viktor 0 463 396 0 0 0 0 859 859
16 Ovidiu Niculica 464 0 290 0 0 0 0 754 754

Masculin 50-54

Loc Concurent Fara Asfalt la Mare Kingsland Xsalt Lacu Rosu Haromszek Fara Asfalt la Munte Bioeel Grand Final Total Total Best 5
1 Liviu Ciulei 740 500 463 0 800 740 1200 4443 3980
2 Emil Bituleanu 800 0 500 0 740 800 1100 3940 3940
3 Daniel Ionescu 685 0 0 0 685 0 1027 2397 2397

Masculin 55-59

Loc Concurent Fara Asfalt la Mare Kingsland Xsalt Lacu Rosu Haromszek Fara Asfalt la Munte Bioeel Grand Final Total Total Best 5
1 Victor Gradinariu 740 0 500 0 800 800 1100 3940 3940
2 Constantin Apostu 800 0 428 463 740 740 1027 4198 3770
3 Marian-Petru Drecea 685 0 463 0 0 0 0 1148 1148

Masculin 60+

Loc Concurent Fara Asfalt la Mare Kingsland Xsalt Lacu Rosu Haromszek Fara Asfalt la Munte Bioeel Grand Final Total Total Best 5
1 Ionel Aleonte 800 500 500 0 0 800 1100 3700 3700

/—– ELITE FEMININ —–/

Elite Feminin

Loc Concurent Fara Asfalt la Mare Kingsland Xsalt Lacu Rosu Haromszek Fara Asfalt la Munte Bioeel Grand Final Total Total Best 5
1 Jakab-Benke Hajnalka 800 0 500 0 800 800 1027 3927 3927
2 Toma Albert Zsuzsanna 586 500 463 463 740 740 1200 4692 3729
3 Koter Adel 740 428 396 500 685 685 1100 4534 3710
4 Szakacs Maria 685 463 428 428 633 633 950 4220 3364

/—– ELITE MASCULIN —–/

Elite Masculin

Loc Concurent Fara Asfalt la Mare Kingsland Xsalt Lacu Rosu Haromszek Fara Asfalt la Munte Bioeel Grand Final Total Total Best 5
1 Ciprian Balanescu 800 0 500 500 800 800 1200 4600 4100
2 Andrei Nan 740 463 463 463 685 685 1100 4599 3673
3 Alexandru Koncz 633 0 396 428 633 586 950 3626 3230
4 Botond Laczó Sz. 586 0 428 396 0 633 1027 3070 3070
5 Sorin Boriceanu 542 0 366 366 0 542 879 2695 2695

Pin It on Pinterest