Clasament Romanian Triathlon Series 2018

Conform regulamentului RTS 2018

2.4. Clasamentul final Individual: Cele mai mari 5 punctaje obtinute de la evenimentele Romanian Triathlon Series. Castigatorii vor fi desemnati conform clasamentului final. Intra in clasamentul final numai cei care au cel putin 4 prezente.”

FRTRI a lasat in clasament si sportivi cu 3 prezente la categoriile unde nu era complet podiumul.

Clasament Olimpic Open Feminin

Loc Concurent PegasBuftea TitansBucuresti TriathlonBelis DeltaTulcea Transfier TrichallengeMamaia TOTAL
1 Popescu Maria Mirela 600 856 600 511 1000 3567
2 Santo Irina 316 677 316 371 402 536 2302
3 Zodie Aida 435 402 554 856 2247

Clasament Olimpic Age Group Feminin

35-39 Ani Olimpic Age Group Feminin

Loc Concurent PegasBuftea TitansBucuresti TriathlonBelis DeltaTulcea Transfier TrichallengeMamaia TOTAL
1 Aida Zodie 600 600 554 1000 2754

40-44 Ani Olimpic Age Group Feminin

Loc Concurent PegasBuftea TitansBucuresti TriathlonBelis DeltaTulcea Transfier TrichallengeMamaia TOTAL
1 Irina Santo 554 925 472 600 554 856 3489
2 Miriam Velicu Dordea 600 856 600 2056

50-54 Ani Olimpic Age Group Feminin

Loc Concurent PegasBuftea TitansBucuresti TriathlonBelis DeltaTulcea Transfier TrichallengeMamaia TOTAL
1 Maria Mirela Popescu 600 1000 600 600 1000 3800

Clasament Olimpic Open Masculin

Loc Concurent PegasBuftea TitansBucuresti TriathlonBelis DeltaTulcea Transfier TrichallengeMamaia TOTAL
1 Hunor Beres 511 925 554 511 600 3101
2 Murar George 554 856 554 856 2820
3 Macovei Constantin 732 472 435 511 2150
4 Babenco Cosmin 212 496 371 269 248 536 1920
5 Otelea Radu 121 536 195 316 180 459 1686
6 Pietris Ciprian 180 166 212 212 210 980
7 Raducanu Aurelian 121 210 180 229 210 950
8 Laurențiu Radu 121 210 180 154 246 911
9 Voicu Liviu 142 392 121 210 865
10 Straub Eduard 121 210 121 195 121 210 857
11 Zamfir Victor 121 210 142 166 121 210 849
12 Cristian Enache 121 210 121 142 121 210 804
13 Pastrav Bogdan Adrian 121 210 212 248 791
14 Fortu Marius 121 210 121 121 121 210 783
15 Florea Bogdan 121 210 121 121 210 783
16 Grigore Gabrel 121 210 121 121 210 783
17 Benescu Victor 121 210 121 121 210 783
18 Nemtanu Florin 121 210 121 121 210 783
19 Nitu Florian-Sorel 121 210 121 210 662
20 Aleman Nicolae-Ovidiu 121 210 121 210 662
21 Barbu Bogdan Victor 210 121 121 210 662
22 Corneliu Zgubea 121 210 121 210 662

Clasament Olimpic Age Group Masculin

25-29 Ani Olimpic Age Group Masculin

Loc Concurent PegasBuftea TitansBucuresti TriathlonBelis DeltaTulcea Transfier TrichallengeMamaia TOTAL
1 Laszlo Imreh 600 600 1000 2200

30-34 Ani Olimpic Age Group Masculin

Loc Concurent PegasBuftea TitansBucuresti TriathlonBelis DeltaTulcea Transfier TrichallengeMamaia TOTAL
1 Radu Otelea 554 791 402 511 511 856 3223
2 George Murar 600 1000 600 1000 3200
3 Bogdan Adrian Pastrav 402 579 435 472 1888

35-39 Ani Olimpic Age Group Masculin

Loc Concurent PegasBuftea TitansBucuresti TriathlonBelis DeltaTulcea Transfier TrichallengeMamaia TOTAL
1 Beres Hunor 600 1000 600 600 600 3400
2 Ciprian Pietris 435 472 472 402 496 2277
3 Enache Cristian 195 677 292 435 292 424 2120

40-44 Ani Olimpic Age Group Masculin

Loc Concurent PegasBuftea TitansBucuresti TriathlonBelis DeltaTulcea Transfier TrichallengeMamaia TOTAL
1 Constantin Macovei 1000 600 600 600 2800
2 Victor Zamfir 316 496 511 554 436 732 2729
3 Bogdan Victor Barbu 392 371 472 371 579 2185
4 Marius Forțu 212 424 342 435 269 626 2096
5 Corneliu Zgubea 292 579 342 791 2004
8 Bogdan Florea 121 311 269 269 292 287 1549
11 Nicolae-Ovidiu Aleman 121 287 248 210 866

45-49 Ani Olimpic Age Group Masculin

Loc Concurent PegasBuftea TitansBucuresti TriathlonBelis DeltaTulcea Transfier TrichallengeMamaia TOTAL
1 Cosmin Babenco 472 925 554 600 554 856 3489
2 Eduard Straub 316 626 435 554 472 536 2623
3 Liviu Voicu 402 856 511 732 1990
4 Victor Benescu 212 579 371 316 336 1814
5 Florin Nemtanu 154 536 292 180 246 1408

50-54 Ani Olimpic Age Group Masculin

Loc Concurent PegasBuftea TitansBucuresti TriathlonBelis DeltaTulcea Transfier TrichallengeMamaia TOTAL
1 Aurelian Raducanu 554 1000 600 600 856 3610
2 Radu Laurențiu 600 925 554 600 925 3604
3 Florian-Sorel Nitu 511 856 472 732 2571
4 Gabriel Grigore 316 732 402 435 363 2248

+60 Ani Olimpic Age Group Masculin

Loc Concurent PegasBuftea TitansBucuresti TriathlonBelis DeltaTulcea Transfier TrichallengeMamaia TOTAL
1 Ionel Aleonte 600 1000 554 2154

Conform regulamentului RTS 2018

“2.4. Clasamentul final Individual: Cele mai mari 5 punctaje obtinute de la evenimentele Romanian Triathlon Series. Castigatorii vor fi desemnati conform clasamentului final. Intra in clasamentul final numai cei care au cel putin 4 prezente.”

Datorita anularii anumitor competitii FRTRI, urmand logica regulamentului a stabilit pentru clasamentul RTS Sprint ca se vor considera cle mai mari 3 punctaje obtinute de la evenimentele Romanian Sprint Triathlon Series. Castigatorii vor fi desemnati conform clasamentului final. Intra in clasamentul final numai cei care au cel putin 3 prezente.”

FRTRI a lasat in clasament si sportivi cu 2 prezente la categoriile unde nu era complet podiumul.

Clasament Sprint Open Feminin

Loc Concurent PegasBuftea TitansBucuresti DeltaTulcea TrichallengeMamaia TOTAL
1 Miruna Andreea Postolache 856 554 579 1989
2 Cristina Bitiri 600 626 227 1453
3 Valeria Nistor 677 402 363 1442
4 Ana Maria Vulpoiu 732 371 287 1390
5 Lilica Corlan 511 459 210 1180

Clasament Sprint Age Group Feminin

17-19 Ani Sprint Age Group Feminin

Loc Concurent PegasBuftea TitansBucuresti DeltaTulcea TrichallengeMamaia TOTAL
1 Miruna Postolache 925 600 791 2316
2 Ana Maria Vulpoiu 856 554 677 2087
3 Madalina Frant 1000 856 1856

20-24 Ani Sprint Age Group Feminin

Loc Concurent PegasBuftea TitansBucuresti DeltaTulcea TrichallengeMamaia TOTAL
1 Andreea Bălan 600 1000 1600

25-29 Ani Sprint Age Group Feminin

Loc Concurent PegasBuftea TitansBucuresti DeltaTulcea TrichallengeMamaia TOTAL
1 Maria Toader 1000 856 1856
2 Aura Pana 600 925 1525

30-34 Ani Sprint Age Group Feminin

Loc Concurent PegasBuftea TitansBucuresti DeltaTulcea TrichallengeMamaia TOTAL
1 Lilica Parvulescu-Corlan 554 856 677 2087
2 Aighiun Mamedova 925 791 1716
3 Valentina Feodorov 1000 600 1600

35-39 Ani Sprint Age Group Feminin

Loc Concurent PegasBuftea TitansBucuresti DeltaTulcea TrichallengeMamaia TOTAL
1 Cristina Bitiri 600 1000 925 2525

40-44 Ani Sprint Age Group Feminin

Loc Concurent PegasBuftea TitansBucuresti DeltaTulcea TrichallengeMamaia TOTAL
1 Valeria Nistor 1000 554 925 2479
2 Mihaela Nicolau 600 856 1456

45-49 Ani Sprint Age Group Feminin

Loc Concurent PegasBuftea TitansBucuresti DeltaTulcea TrichallengeMamaia TOTAL
1 Anca Stefanopol 600 1000 1600
2 Anca Tifigiu 856 677 1533

Clasament Sprint Open Masculin

Loc Concurent PegasBuftea TitansBucuresti DeltaTulcea TrichallengeMamaia TOTAL
1 Alex Toma 1000 600 677 2277
2 Dragoș Pintilie 472 791 435 363 1698
3 Dan Sfetcu 554 511 626 1691
4 Marius Mihail Chioaru 511 732 292 210 1535
5 Erick Buculei 856 342 287 1485
6 Vlad Cristian Balac 435 579 195 336 1350
7 Dumitrel-Cosmin Safca 496 229 424 1149
8 Mircea Gheorghe 424 248 227 899
9 Robert Badic 229 459 131 210 898
10 Chiva Daniel 342 311 180 833
11 Adrian Angelescu 316 287 212 210 815
12 Daniel Florian Miron 121 363 154 210 727
13 Cosmin Mihai 195 246 142 210 651
14 Dragos Zorila 154 266 166 210 642
15 Bucur Florin 121 210 121 210 541
16 Ionut Tandara 121 210 121 210 541
17 Grigori Bricov 121 210 121 210 541
18 Mircea Cralea 121 210 121 210 541
19 Marius Nicolescu 121 210 210 541
20 Virgil Ciurdar 210 121 210 541

Clasament Sprint Age Group Masculin

17-19 Ani Sprint Age Group Masculin

Loc Concurent PegasBuftea TitansBucuresti DeltaTulcea TrichallengeMamaia TOTAL
1 Dumitrel Cosmin Safca 511 856 1367
2 Cosmin Danila 554 791 1345

20-24 Ani Sprint Age Group Masculin

Loc Concurent PegasBuftea TitansBucuresti DeltaTulcea TrichallengeMamaia TOTAL
1 Vlad Cristian Balac 600 554 1000 2154
2 Mircea Gheorghe 600 925 1525

20-24 Ani Sprint Age Group Masculin

Loc Concurent PegasBuftea TitansBucuresti DeltaTulcea TrichallengeMamaia TOTAL
1 Alex Toma 1000 600 925 2525
2 Daniel-Teodor Marinescu 925 677 1602
3 Butum Razvan 856 626 1482
4 Vlad Panait Mihai 554 392 946

30-34 Ani Sprint Age Group Masculin

Loc Concurent PegasBuftea TitansBucuresti DeltaTulcea TrichallengeMamaia TOTAL
1 Chiva Daniel 600 925 511 2036
2 Ildis Teofic 554 925 1479
3 Daniel Iosif 402 732 1134
4 Liviu Manole 472 578 1050
5 Silviu Petrescu 511 496 1007

35-39 Ani Sprint Age Group Masculin

Loc Concurent PegasBuftea TitansBucuresti DeltaTulcea TrichallengeMamaia TOTAL
1 Dragoș Pintilie 554 925 554 791 2270
2 Dan Sfetcu 600 600 925 2125
3 Dragos Zorila 791 472 626 1889

40-44 Ani Sprint Age Group Masculin

Loc Concurent PegasBuftea TitansBucuresti DeltaTulcea TrichallengeMamaia TOTAL
1 Erick Buculei 1000 600 856 2456
2 Marius Mihail Chioaru 600 925 554 732 2257
3 Robert Badic 472 856 435 626 1954
4 Cosmin Mihai 435 732 472 536 1740
5 Bucur Florin 316 459 402 459 1320
6 Mircea Cralea 342 392 342 210 1076
7 Ionut Tandara 292 311 371 210 974

45-49 Ani Sprint Age Group Masculin

Loc Concurent PegasBuftea TitansBucuresti DeltaTulcea TrichallengeMamaia TOTAL
1 Adrian Angelescu 554 856 600 1000 2456
2 Grigori Bricov 511 677 554 677 1908
3 Catalin Stoica 435 496 931

50-54 Ani Sprint Age Group Masculin

Loc Concurent PegasBuftea TitansBucuresti DeltaTulcea TrichallengeMamaia TOTAL
1 Daniel Florian Miron 511 1000 600 925 2525
2 Marius Nicolescu 472 925 791 2188
3 Andrei Pietruschevici 554 856 1410
4 Sorin Protopopescu 511 732 1243

55-59 Ani Sprint Age Group Masculin

Loc Concurent PegasBuftea TitansBucuresti DeltaTulcea TrichallengeMamaia TOTAL
1 Virgil Ciurdar 1000 600 1000 2600

[/tab]

Pin It on Pinterest