CN Aquathlon 2015

Introducere

Campionatul National de Aquathlon si Triatlon-Stafeta-2015

Campionatul Naţional de Aquathlon
4 iulie Lacul Snagov – Baza Nicolae Navasart

Se vor desemna campionii naţionali la aquathlon pentru următoarele categorii (masculin şi feminin):
• juniori: 16 – 19 ani
• cadeţi: 13 – 15 ani
• open si amatori (Age Group): 20-24, 25-29, 30-34, 35-39, 40-44, 45-49, 50-54, 55-59, +60 ani

Se vor desemna câştigătorii concursului de copii din cadrul Campionatului Naţional de Aquathlon la categoriile:
• copii: 9, 10, 11 si 12 ani – fete şi baieţi

Campionatul National Triathlon Stafeta
5 iulie Lacul Snagov – Baza Nicolae Navasart

Se pot înscrie şi stafete formate din trei sportivi.
Clasamentul ştafetelor se va face separat conform categoriilor masculin, feminin şi mixt.
Concursul se va organiza conform Regulamentul competiţional ITU şi Regulamentului de organizare a competiţiilor de duatlon şi triatlon al FRTRI.

 

Categorii si distante

Campionatul Naţional de Aquathlon

Copii 9,10, 11 si 12 ani
– 200 m inot
– 1,25 km alergare

Cadeţi 13-15 ani
– 500 m inot
– 2.5 km alergare

Juniori 16-19 ani
Open si Amatori: 20-24, 25-29, 30-34, 35-39, 40-44, 45-49, 50-54, 55-59, +60 ani

– 2,5 km alergare
– 1000 m inot
– 2,5 km alergare

Campionatul National Triathlon Stafeta

– 1.5 km inot
– 40 km ciclism
– 10 km alergare

 

Inscrieri

Campionatul Naţional de Aquathlon

Condiţii de participare – Taxe de înscriere
Potrivit Regulamentului FRTRI, pentru categoriile elite, juniori, cadeţi şi copii NU se percepe taxă de înscriere.

Taxa de înscriere:
Amatori Age Group
 – 50 lei* / persoană (* taxa de licenţă nu este inclusă)

Taxa de înscriere se poate plăti numai la faţa locului, în pre-ziua concursului şi în dimineaţa concursului sau prin banca:
CS MASTER SKI&BIKE, CUI: 25528720
CONT IBAN: RO73 OTPV 3200 0063 1988 RO01, deschis la OTP Bank Tîrgu Mureș

Campionatul Naţional Triatlon Ștafetă

Condiţii de participare – Taxe de înscriere

Taxa de înscriere – 150 lei* / ștafetă (* taxa de licenţă NU se percepe)

! Numărul de locuri este limitat la 125.

Taxa de înscriere se poate plăti numai prin bancă, validarea înscrierii ștafetei se fiind făcută numai după efectuarea plății taxei de inscriere. Plata se va face in contul:
CS MASTER SKI&BIKE, CUI: 25528720
CONT IBAN: RO73 OTPV 3200 0063 1988 RO01, deschis la OTP Bank Tîrgu Mureș


* taxa de licenţă – Potrivit Regulamentului FRTRI, fiecare concurent trebuie să posede licenţă FRTRI. Aceasta poate fi obţinută prin completarea anexei 7, pentru un an de zile, iar contravaloarea este de 50 lei. Afla mai multe despre licenţiere aici. Cei care nu doresc licenţa valabilă un an pot opta pentru licenţa de o zi. Costul acesteia este de 10 lei şi îi conferă concurentului dreptul de a participa la concursul la care s-a înscris.

Taxa de licenţă va putea fi achitată la faţa locului, în pre-ziua concursului şi în dimineaţa concursului, după înscrierea în prealabil pe site, folosind formularele de mai jos.

Licenţa pentru sportivii amatori este necesară numai pentru concurenţii de la probele individuale, cei care participă la ştafetă nu au nevoie de această licenţă.

Pentru încadrarea într-o anumită categorie de vârstă, va fi luată în considerare vârsta pe care participantul a împlinit-o sau o va împlini în anul 2015. De exemplu, un sportiv născut în anul 1995 va intra în competiţie ca având 20 de ani, indiferent dacă este născut în ianuarie sau decembrie.


Va rugam sa nu va inscrieti de mai multe ori! Daca ati primit mesajul de confirmare ca datele au fost trimise, inseamna ca informatiile au fost incarcate in baza noastra de date. Concurentii inscrisi vor aparea pe site in pagina Concurenti inscrisi dupa o minima verificare a datelor, in approximativ 48 de ore. In ultimele 3 zile de inscrieri datele vor fi actualizate zilnic. Va multumim pentru intelegere.


 

Echipament

 

Înot
Pentru sportivii de la categoria elite şi pentru juniori costumul de triatlon – trisuite – este obligatoriu.
Purtarea costumului de neopren se va hotărî în funcţie de temperatura apei şi conform regulamentului competiţional FRTRI şi ITU.

Ciclism
Se poate folosi orice tip de bicicletă. Mersul la pluton este permis.
Folosirea căştii de ciclism este obligatorie la toate categoriile. La elite şi juniori este interzisă casca de contratimp.
Mersul în pluton (în plasă) este admis numai la categoriile elite, juniori şi cadeţi. Este interzis mersul la pluton mixt fete cu băieţi.
La categoria elite este interzisă folosirea roţilor fară spiţe.
Purtarea numărului de concurs într-un loc vizibil este obligatorie.
Sunt obligatorii toate reglementările din Regulamentul Competiţional ITU.

Alergare
Este interzisă alergarea la bustul gol.
Purtarea numărului de concurs într-un loc vizibil (în faţă) este obligatorie.
Sunt obligatorii toate reglementările din Regulamentul Competiţional ITU.

Mai multe informații despre regulamente aici.

Concursul va fi cronometrat cu sistem electronic – pierderea chipului sau nefolosirea lui în timpul concursului atrage descalificarea concurentului.

 

Program

Program Campionatul Național de Aquathlon si Campionatul Național de Triatlon Ștafetă

Vineri 3 iulie
16.00-18.00: Înscrieri şi validarea înscrierilor, ridicarea pachetelor de concurs – baza Nicolae Navasart – Snagov
18.00: Şedinţă tehnică – obligatorie pentru sportivii elite și junior baza Nicolae Navasart

Sâmbătă 4 iulie
07.00 – 08.00: Validarea înscrierilor
08.00: Deschiderea zonei de tranzit pentru, juniori, open – amatori age group
08.45: Şedinţă tehnică
08.45: Închiderea zonei de tranzit pentru juniori, open – amatori age group
09.00: Start juniori, open
10.30: Deschiderea zonei de tranzit pentru copii, cadeţi
11.00: Start copii
11.30: Start cadeţi
14.00: Festivitatea de premiere
16.00-18.00: Înscrieri şi validarea înscrierilor, ridicarea pachetelor de concurs Campionatul Național de Triatlon Ștafetă
18.00: Şedinţă tehnică

Duminică 5 iulie
07.00 – 09.00: Validarea înscrierilor
09.00: Deschiderea zonei de tranzit
09.45: Şedinţă tehnică
09.45: Închiderea zonei de tranzit pentru juniori, open – amatori age group
10.00: Start Campionatul Național de Triatlon Ștafetă
14.00: Festivitatea de premiere

Traseu

Inot: in lacul Snagov
Ciclism: circuit – complex Navasart -> complex Sydney 2000 -> pensiunea Lupului
Alergare: circuit – drumul din padurea Snagov

Concurenti

Concurenti inscrisi la Campionatul National de Aquathlon

Concurenti inscrisi la Campionatul National de Aquathlon

[tabel width=”860″ colwidth=”240|240|150|240″ colalign=”left|left|left|left” sort=”asc,asc,asc,asc”]
Concurent,Categorie,Localitate,Club
Stanciu Maria,Copii 11 ani – feminin,Bucuresti,Master Swim & Tri
Frant Madalina,Cadeti 13-15 ani – feminin,Bucuresti,Master Swim & Tri
Tomiuc Monica,Age Group 30-34 ani – feminin,Bucuresti,
Duta Robert,Copii 9 ani – masculin,Bucuresti,Bucharest Sport Club
Perjoiu Alice Gabriela,Copii 12 ani – feminin,Bucuresti,Olimpia
Chiriac Marian,Age Group 45-49 ani – masculin,Bucuresti,
Gabriel Notingher,Copii 12 ani – masculin,St Georges D’Orques,
Avramescu Mihnea,Copii 9 ani – masculin,Bucuresti,Bucharest Sport Club
Nechita Vladimir,Juniori 16-19 ani – masculin,Bucuresti,CSS5
Boriceanu Sorin,Age Group 30-34 ani – masculin,Bucuresti,Triathlon Club Energy
Matei Petra Dora,Copii 9 ani – feminin,Bucuresti,Bucharest Sport Club
Lemnaru Matei,Cadeti 13-15 ani – masculin,Bucuresti,Bucharest Sport Club
Seitan Nicolae,Juniori 16-19 ani – masculin,Bucuresti,Olimpia Bucuresti
Tocu Dragos Marian,Age Group 25-29 ani – masculin,Bucuresti,Bucharest Sport Club
Secanu Ionut Alexandru,Age Group 25-29 ani – masculin,Bucuresti,Bucharest Sport Club
Romas Catalin,Cadeti 13-15 ani – masculin,Bucuresti,Olimpia Bucuresti
Balan Andreea,Juniori 16-19 ani – feminin,Bucuresti,Olimpia Bucuresti
Dumitrache Tobias,Copii 12 ani – masculin,Bucuresti,Bucharest Sport Club
Grigore Andrei,Copii 12 ani – masculin,Bucuresti,Bucharest Sport Club
Neagu Rebeca,Copii 9 ani – feminin,Bucuresti,Bucharest Sport Club
Alex Molnar-Diaconu,Age Group 25-29 ani – masculin,Oradea,C.S. Delfinul Bucuresti
Cotelnicu Ioana,Age Group 35-39 ani – feminin,Bucuresti,
Grigorescu Catalin Ionut,Age Group 30-34 ani – masculin,Bucuresti,
Ostasin Iurie,Age Group 50-54 ani – masculin,Moldova / Chisinau,Nr. 1
Aleonte Ionel,Age Group 60+ ani – masculin,Constanta,
Constantin Eduard,Copii 9 ani – masculin,Bucuresti,
Neagu Tudor,Copii 9 ani – masculin,Bucuresti,
Roatis Vasile,Age Group 45-49 ani – masculin,Bucuresti,CS SPORTUL PENTRU TINE
Pulugor Jozsef,Age Group 35-39 ani – masculin,Sfantu Gheorghe,-
Popa Madalina Elena,Copii 12 ani – feminin,Bucuresti,Aqua Team
Dumitran Natasa,Age Group 60+ ani – feminin,Bucuresti,HC Victoria
Gelea Andrei,Copii 11 ani – masculin,Bucuresti,Master Swim & Tri
Soare Farius,Copii 11 ani – masculin,Bucuresti,Master Swim & Tri
Oancea George Alexandru,Age Group 35-39 ani – masculin,Bucuresti,-
Ghica Alexandru,Age Group 40-44 ani – masculin,Campina,kineto Tri-Sport
Bondei Radu,Copii 11 ani – masculin,Bucuresti,Master Swim & Tri
Panait Rares Alexandru,Copii 11 ani – masculin,Bucuresti,Start Campioni la Triatlon
Daniel Attila,Age Group 20-24 ani – masculin,Sf.Gheorghe,Sport Club Tri-Aluta
Anglade Julien,Age Group 35-39 ani – masculin,Bucuresti,
Balau andrei Alexandru,Cadeti 13-15 ani – masculin,Roman,
Rápolti Eszter,Cadeti 13-15 ani – feminin,Sfântu Gheorghe,Triastes
Gomoescu Robert,Age Group 25-29 ani – masculin,Bucuresti,
Balac Vlad,Juniori 16-19 ani – masculin,Bucuresti,C.S Olimpia Bucuresti
Alexandru Malea,Age Group 25-29 ani – masculin,Bucuresti,-
Ion Stefania-Ecaterina,Age Group 20-24 ani – feminin,Braila,C.S Olimpia Bucuresti
Dumitran Marius,Age Group 30-34 ani – masculin,Bucuresti,HC Victoria
Schwarz Ileana,Age Group 40-44 ani – feminin,Mogosoaia,
Puia Vladimir,Age Group 35-39 ani – masculin,Bucuresti,
Buga Florentina,Age Group 25-29 ani – feminin,Bucuresti,
Chis Andrei,Juniori 16-19 ani – masculin,Cluj-Napoca,C.S.M Cluj
Boca Gabriel,Cadeti 13-15 ani – masculin,Cluj-Napoca,Aqua01 Cluj
Rogoz Erick,Cadeti 13-15 ani – masculin,Cluj-Napoca,Aqua01 Cluj
Morar Adi,Cadeti 13-15 ani – masculin,Cluj-Napoca,Aqua01 Cluj
Teodorof Luminita,Age Group 40-44 ani – feminin,Bucuresti,Individual
Radu Busila,Age Group 35-39 ani – masculin,Bucuresti,
Patrick Kamara,Copii 9 ani – masculin,Bucuresti,International British School of Bucharest
Andreea Calugaru,Age Group 30-34 ani – feminin,Bucuresti,
Calin Gligorea,Age Group 40-44 ani – masculin,Bucuresti,NoStress
Ionut Stoenescu,Age Group 40-44 ani – masculin,Bucuresti,
Ene Cristian,Copii 12 ani – masculin,Bucuresti,Aqua Life Swim
Stan Jianu Razvan Cristian,Copii 9 ani – masculin,Tulcea,Aqua Vita Delta Tulcea
Smirnov Laurentiu,Cadeti 13-15 ani – masculin,Tulcea,Aqua Vita Delta Tulcea
Cristea Teodora Simona,Copii 11 ani – feminin,Tulcea,Aqua Vita Delta Tulcea
Costan Alexandra,Copii 11 ani – feminin,Tulcea,Aqua Vita Delta Tulcea
Stan Jianu Delia Gabriela,Copii 10 ani – feminin,Tulcea,Aqua Vita Delta Tulcea
Zaharenco Emanuela,Copii 10 ani – feminin,Tulcea,Aqua Vita Delta Tulcea
Lavrente Claudiu Andrei,Copii 10 ani – masculin,Tulcea,Aqua Vita Delta Tulcea
Carnat Mara Teodora,Copii 11 ani – feminin,Tulcea,Aqua Vita Delta Tulcea
Bondarev Denis Daniel,Copii 9 ani – masculin,Tulcea,Aqua Vita Delta Tulcea
Andrei Ioan Teodor,Juniori 16-19 ani – masculin,Tulcea,Aqua Vita Delta Tulcea
Turlică Ramona Maria,Cadeti 13-15 ani – feminin,Tulcea,Aqua Vita Delta Tulcea
Matei Neculai,Copii 9 ani – masculin,Tulcea,Aqua Vita Delta Tulcea
Barbu Bogdan Victor,Age Group 35-39 ani – masculin,Suceava,
Vasluianu George,Age Group 25-29 ani – masculin,Bucuresti,CS Triathlon For Life
Balaceanu Andrei Cristian,Cadeti 13-15 ani – masculin,Bucuresti,
Doru Eftimie,Age Group 25-29 ani – masculin,Bucuresti,No Stress
Cristina Bitiri,Age Group 30-34 ani – feminin,Bucuresti,Nostress
Cucereanu-Badica Ioana,Age Group 45-49 ani – feminin,Bucuresti,Athletic Cardio Club
Badica Tudor-Andrei,Cadeti 13-15 ani – masculin,Bucuresti,Bucharest Sport Club
Badica Mihnea-Petru,Copii 12 ani – masculin,Bucuresti,Bucharest Sport Club
Avramescu Razvan,Age Group 35-39 ani – masculin,Bucuresti,Bucharest Sport Club
Briana Gut,Copii 9 ani – feminin,Bucuresti,International British School of Bucharest
Zamfir Ana Maria ,Copii 9 ani – feminin,Bucuresti,International British School of Bucharest
Zamfir Anton ,Copii 12 ani – masculin,Bucuresti,International British School of Bucharest
Andrei Minculete,Copii 12 ani – masculin,Bucuresti,International British School of Bucharest
Alina Barbu,Copii 10 ani – feminin,Bucuresti,International British School of Bucharest
Novacescu Calin,Age Group 40-44 ani – masculin,Bucuresti,
Sporis Ana,Copii 9 ani – feminin,Bucuresti,International British School of Bucharest
Nanau Ana,Copii 9 ani – feminin,Bucuresti,International British School of Bucharest
Dinculescu Claudiu,Cadeti 13-15 ani – masculin,Bucuresti,International British School of Bucharest
Albu Andreea,Copii 9 ani – feminin,Bucuresti,International British School of Bucharest
Balica Cosmin,Copii 10 ani – masculin,Bucuresti,Start Camioni la Triatlon
Mandrila Catalin,Age Group 35-39 ani – masculin,Suceava,
Cotei Bogdan-Gheorghe,Age Group 35-39 ani – masculin,Bucuresti,Amator
Balica Mircea-Andrei,Juniori 16-19 ani – masculin,Bucuresti,CS Olimpia Bucuresti
Iordache Andreea Diana,Copii 12 ani – feminin,Glina,Aqua Team
Daroczi Balazs,Juniori 16-19 ani – masculin,Tirgu Mures,Master Ski&Bike
Zoldi Botond,Cadeti 13-15 ani – masculin,Tirgu Mures,Master Ski&Bike
Apostu Constantin,Age Group 60+ ani – masculin,Constanta,Farul Constanta
Bondor Salome,Age Group 25-29 ani – feminin,Tirgu Mures,Master Ski&Bike
Tutugan Stefan,Cadeti 13-15 ani – masculin,Bucuresti,
Buculei Erick,Age Group 40-44 ani – masculin,Bucuresti,
Dina Adriana Gabriela,Age Group 35-39 ani – feminin,Bucuresti,
Dumitru Silviu,Age Group 25-29 ani – masculin,Bucuresti,
Angelescu Calin,Copii 9 ani – masculin,Bucuresti,
Angelescu Ariana,Copii 9 ani – feminin,Bucuresti,
Angelescu Adrian,Age Group 45-49 ani – masculin,Bucuresti,RoClubMaraton
Tanase Marian,Age Group 30-34 ani – masculin,Pitesti,
Iulian Manta,Age Group 35-39 ani – masculin,Bucuresti,CS Triathlon For Life
Dumitru Silviu,Age Group 25-29 ani – masculin,Bucuresti,
Marian Călin,Age Group 25-29 ani – masculin,Bucuresti,
Stanciulescu Razvan-Toma,Age Group 35-39 ani – masculin,Ploiesti,
Murar George Iulian,Age Group 30-34 ani – masculin,Bucuresti,-
Ilinca Daniel George,Age Group 30-34 ani – masculin,Bucuresti,Alergaciosii
Avramescu Ilinca,Copii 11 ani – feminin,Bucuresti,Bucharest Sport Club
Paul Georgescu,Age Group 35-39 ani – masculin,Bucuresti,International School of Bucharest

[/tabel]

Concurenti inscrisi la Campionatul National de Triatlon Stafeta

[tabel width=”860″ colwidth=”250|80|200|200|200″ colalign=”left|left|left|left|left” sort=”asc,asc,asc,asc,asc”]
Nume Echipa,Categorie,Concurent 1,Concurent 2,Concurent 3
Bucharest Sport Club – Mixt,Mixt,Balan Andreea,Romas Catalin,Seitan Nicolae
Bucharest Sport Club,Masculin,Grigore Marius,Avramescu Razvan,Secanu Ionut Alexandru
Sportatlon,Masculin,Cristi Ceparu,Cristi Ceparu,Adrian Cearnau
IBM,Mixt,Dan Stefan Gadiuta,Mihai Marasescu,Mihaela Martinas
Gym Life,Mixt,Mihai Alexandra,Felie Cristian Ionut,Ilie Marieta
BucharestCyclingTour ,Masculin,Fratila Serban,Cucu Ionuț Marius,Topirceanu Virgil
Friend Team ,Masculin,George Iulian Murar,Vasile Roatis,Dan Pavel Ene
IBM ThinkTri,Mixt,Andrei Sebe,Florin Ovidiu Afrasinei,Ungureanu Roxana
Energy ProDent Isostar,Masculin,Boriceanu Sorin,Staicu Razvan,Daniel Attila
Squirrels,Feminin,Barancea Cornelia,Martha Mitran,Barancea Cornelia
Triathlon4life,Mixt,Stefania Ecaterina Ion,George Dobre,Mike Fetulescu
C.S. Aqua01 Cluj,Masculin,Morar Adrian,Boca Gabriel,Rogoz Erick
Blue Project,Mixt,Stanescu Alina,Nita Ion ,Calin Marian
Aqua Vita Delta Boys,Masculin,Teodor Andrei,Ioniță Nicolae,Ioniță Eduard
Aqua Vita Delta Force,Masculin,Turlică Ramona Maria,Ivanov Mihai Traian,Poștaru Andrei
CBS,Mixt,Cristina Bitiri,Stelian Baleanu,Cristian Sandulescu
TRIBADICA,Mixt,Badica Tudor-Andrei,Cucereanu-Badica Ioana,Badica Mihnea-Petru
IBSB 2,Masculin,Kendall Peet,Gut Laurentiu,Kendall Peet
International School of Bucharest,Masculin,Georgescu Paul,Hewett Robert,Georgescu Paul
Morenarii,Masculin,Cotei Bogdan,Neacsa Florin,Cotei Bogdan
TRITEAM,Masculin,Ionita Bogdan Mihai,Ilie Razvan,Zburatura Liviu Dan
Master Ski&Bike Junior,Masculin,Daroczi Balazs,Lokodi Matyas,Kovacs Szabolcs

[/tabel]

Rezultate

Open Feminin [tabel width=”400″ colwidth=”40|180|60|120″ colalign=”center|left|center|center”] Loc,Concurent,Nr. conc.,Total 1,Balan Andreea,55,00:36:07 2,Ion Stefania-Ecaterina,1,00:38:50 3,Buga Florentina,4,00:40:27 4,Simon Kinga,61,00:46:24 5,Cotelnicu Ioana,53,00:51:20 6,Tomiuc Monica,62,00:59:01 7,Teodorof Luminita,30,01:02:04 8,Dina Adriana Gabriela,18,01:04:48 [/tabel]

Open Masculin [tabel width=”400″ colwidth=”40|180|60|120″ colalign=”center|left|center|center”] Loc,Concurent,Nr. conc.,Total 1,Balanescu Ciprian,64,00:33:01 2,Simon Gergo,45,00:33:58 3,Chis Andrei,42,00:34:48 4,Seitan Nicolae,58,00:35:07 5,Balica Mircea-Andrei,41,00:35:27 6,Paul Georgescu,25,00:35:31 7,Murar George Iulian,16,00:36:02 8,Lokodi Matyas,44,00:37:44 9,Tanase Marian,17,00:38:26 10,Daroczi Balazs,43,00:38:50 11,Gomoescu Robert,9,00:39:03 12,Sepi Roberto Alin,65,00:39:07 13,Puia Vladimir,26,00:39:47 14,Anglade Julien,19,00:40:25 15,Buculei Erick,31,00:40:36 16,Mandrila Catalin,24,00:41:24 17,Iulian Manta,23,00:43:08 18,Balac Vlad,40,00:43:24 19,Kovacs Sabolcs,63,00:43:26 20,Angelescu Adrian,37,00:44:05 21,Pulugor Jozsef,48,00:44:13 22,Secaru Ionut Alexandru,56,00:45:20 23,Dumitran Marius,14,00:46:02 24,Tocu Dragos Marian,57,00:47:08 25,Barbu Bogdan Victor,21,00:47:10 26,Avramescu Razvan,20,00:48:28 27,Nechita Vladimir,60,00:48:44 28,Andrei Ioan Teodor,39,00:49:33 29,Novacescu Calin,35,00:51:26 30,Radu Busila,27,00:53:34 31,Alexandru Malea,5,00:55:17 32,Tomiuc Monica,62,00:59:01 33,Apostu Constantin,38,00:59:54 34,Calin Gligorea,32,01:00:06 35,Chiriac Marian,46,01:00:22 36,Dumitru Silviu,7,01:00:27 37,Aleonte Ionel,50,01:08:45 38,Grigorescu Catalin Ionut,52,01:16:05 [/tabel]

Seniori Feminin [tabel width=”400″ colwidth=”40|180|60|120″ colalign=”center|left|center|center”] Loc,Concurent,Nr. conc.,Total 1,Ion Stefania-Ecaterina,1,00:38:50 2,Buga Florentina,4,00:40:27 3,Cotelnicu Ioana,53,00:51:20 4,Tomiuc Monica,62,00:59:01 5,Teodorof Luminita,30,01:02:04 6,Dina Adriana Gabriela,18,01:04:48 [/tabel]

Seniori Masculin [tabel width=”400″ colwidth=”40|180|60|120″ colalign=”center|left|center|center”] Loc,Concurent,Nr. conc.,Total 1,Balanescu Ciprian,64,00:33:01 2,Paul Georgescu,25,00:35:31 3,Murar George Iulian,16,00:36:02 4,Tanase Marian,17,00:38:26 5,Gomoescu Robert,9,00:39:03 6,Sepi Roberto Alin,65,00:39:07 7,Puia Vladimir,26,00:39:47 8,Anglade Julien,19,00:40:25 9,Buculei Erick,31,00:40:36 10,Mandrila Catalin,24,00:41:24 11,Iulian Manta,23,00:43:08 12,Angelescu Adrian,37,00:44:05 13,Pulugor Jozsef,48,00:44:13 14,Secaru Ionut Alexandru,56,00:45:20 15,Dumitran Marius,14,00:46:02 16,Tocu Dragos Marian,57,00:47:08 17,Barbu Bogdan Victor,21,00:47:10 18,Avramescu Razvan,20,00:48:28 19,Novacescu Calin,35,00:51:26 20,Radu Busila,27,00:53:34 21,Alexandru Malea,5,00:55:17 22,Tomiuc Monica,62,00:59:01 23,Apostu Constantin,38,00:59:54 24,Calin Gligorea,32,01:00:06 25,Chiriac Marian,46,01:00:22 26,Dumitru Silviu,7,01:00:27 27,Aleonte Ionel,50,01:08:45 28,Grigorescu Catalin Ionut,52,01:16:05 [/tabel]

Age Group Feminin 20-24 Feminin [tabel width=”400″ colwidth=”40|180|60|120″ colalign=”center|left|center|center”] Loc,Concurent,Nr. conc.,Total 1,Ion Stefania-Ecaterina,1,00:38:50 [/tabel]

25-29 Feminin [tabel width=”400″ colwidth=”40|180|60|120″ colalign=”center|left|center|center”] Loc,Concurent,Nr. conc.,Total 1,Buga Florentina,4,00:40:27 [/tabel]

30-34 Feminin [tabel width=”400″ colwidth=”40|180|60|120″ colalign=”center|left|center|center”] Loc,Concurent,Nr. conc.,Total 1,Tomiuc Monica,62,00:59:01 [/tabel]

35-39 Feminin [tabel width=”400″ colwidth=”40|180|60|120″ colalign=”center|left|center|center”] Loc,Concurent,Nr. conc.,Total 1,Cotelnicu Ioana,53,00:51:20 2,Dina Adriana Gabriela,18,01:04:48 [/tabel]

40-44 Feminin [tabel width=”400″ colwidth=”40|180|60|120″ colalign=”center|left|center|center”] Loc,Concurent,Nr. conc.,Total 1,Teodorof Luminita,30,01:02:04 [/tabel]

Age Group Masculin 20-24 Masculin [tabel width=”400″ colwidth=”40|180|60|120″ colalign=”center|left|center|center”] Loc,Concurent,Nr. conc.,Total 1,Sepi Roberto Alin,65,00:39:07 [/tabel]

25-29 Masculin [tabel width=”400″ colwidth=”40|180|60|120″ colalign=”center|left|center|center”] Loc,Concurent,Nr. conc.,Total 1,Gomoescu Robert,9,00:39:03 2,Secaru Ionut Alexandru,56,00:45:20 3,Tocu Dragos Marian,57,00:47:08 4,Alexandru Malea,5,00:55:17 5,Dumitru Silviu,7,01:00:27 [/tabel]

30-34 Masculin [tabel width=”400″ colwidth=”40|180|60|120″ colalign=”center|left|center|center”] Loc,Concurent,Nr. conc.,Total 1,Balanescu Ciprian,64,00:33:01 2,Murar George Iulian,16,00:36:02 3,Tanase Marian,17,00:38:26 4,Dumitran Marius,14,00:46:02 5,Tomiuc Monica,62,00:59:01 6,Grigorescu Catalin Ionut,52,01:16:05 [/tabel]

35-39 Masculin [tabel width=”400″ colwidth=”40|180|60|120″ colalign=”center|left|center|center”] Loc,Concurent,Nr. conc.,Total 1,Paul Georgescu,25,00:35:31 2,Puia Vladimir,26,00:39:47 3,Anglade Julien,19,00:40:25 4,Mandrila Catalin,24,00:41:24 5,Iulian Manta,23,00:43:08 6,Pulugor Jozsef,48,00:44:13 7,Barbu Bogdan Victor,21,00:47:10 8,Avramescu Razvan,20,00:48:28 9,Radu Busila,27,00:53:34 [/tabel]

45-49 Masculin [tabel width=”400″ colwidth=”40|180|60|120″ colalign=”center|left|center|center”] Loc,Concurent,Nr. conc.,Total 1,Buculei Erick,31,00:40:36 2,Angelescu Adrian,37,00:44:05 3,Novacescu Calin,35,00:51:26 4,Calin Gligorea,32,01:00:06 5,Chiriac Marian,46,01:00:22 [/tabel]

60+ Masculin [tabel width=”400″ colwidth=”40|180|60|120″ colalign=”center|left|center|center”] Loc,Concurent,Nr. conc.,Total 1,Apostu Constantin,38,00:59:54 2,Aleonte Ionel,50,01:08:45 [/tabel]

Juniori 16-19 Feminin [tabel width=”400″ colwidth=”40|180|60|120″ colalign=”center|left|center|center”] Loc,Concurent,Nr. conc.,Total 1,Balan Andreea,55,00:36:07 2,Simon Kinga,61,00:46:24 [/tabel]

Juniori 16-19 Masculin [tabel width=”400″ colwidth=”40|180|60|120″ colalign=”center|left|center|center”] Loc,Concurent,Nr. conc.,Total 1,Simon Gergo,45,00:33:58 2,Chis Andrei,42,00:34:48 3,Seitan Nicolae,58,00:35:07 4,Balica Mircea-Andrei,41,00:35:27 5,Lokodi Matyas,44,00:37:44 6,Daroczi Balazs,43,00:38:50 7,Balac Vlad,40,00:43:24 8,Kovacs Sabolcs,63,00:43:26 9,Nechita Vladimir,60,00:48:44 10,Andrei Ioan Teodor,39,00:49:33 [/tabel]

Cadeti 13-15 Feminin [tabel width=”400″ colwidth=”40|180|60|120″ colalign=”center|left|center|center”] Loc,Concurent,Nr. conc.,Total 1,Madalina Frent,84,00:21:07 2,Turlică Ramona Maria,72,00:24:40 3,Vulpoiu Ana Maria,88,00:26:13 4,Radu Gloria,89,00:26:57 5,Rápolti Eszter,71,00:27:02 [/tabel]

Cadeti 13-15 Masculin [tabel width=”400″ colwidth=”40|180|60|120″ colalign=”center|left|center|center”] Loc,Concurent,Nr. conc.,Total 1,Stan Filip,90,00:17:47 2,Balaceanu Andrei Cristian,74,00:18:23 3,Morar Adi,78,00:18:34 4,Miscoi Vlad,87,00:18:53 5,Rogoz Erick,79,00:19:01 6,Zoldi Botond,82,00:20:17 7,Tutugan Stefan,81,00:20:20 8,Lemnaru Matei,85,00:20:27 9,Balau andrei Alexandru,75,00:22:44 10,Boca Gabriel,76,00:24:43 11,Smirnov Laurentiu,80,00:24:48 [/tabel]

Copii 9 ani Feminin [tabel width=”400″ colwidth=”40|180|60|120″ colalign=”center|left|center|center”] Loc,Concurent,Nr. conc.,Total 1,Neagu Rebeca,135,00:13:23 2,Matei Petra Dora,138,00:14:28 3,Albu Andreea,117,00:15:51 4,Angelescu Ariana,118,00:17:14 [/tabel]

Copii 10 ani Feminin [tabel width=”400″ colwidth=”40|180|60|120″ colalign=”center|left|center|center”] Loc,Concurent,Nr. conc.,Total 1,Alina Barbu,101,00:13:16 2,Stan Jianu Delia Gabriela,102,00:14:49 3,Zaharenco Emanuela,103,00:14:49 [/tabel]

Copii 11 ani Feminin [tabel width=”400″ colwidth=”40|180|60|120″ colalign=”center|left|center|center”] Loc,Concurent,Nr. conc.,Total 1,Avramescu Ilinca,106,00:12:40 2,Stanciu Maria,140,00:13:00 3,Cristea Teodora Simona,109,00:13:58 4,Costan Alexandra,108,00:18:30 5,Carnat Mara Teodora,107,00:18:34 [/tabel]

Copii 12 ani Feminin [tabel width=”400″ colwidth=”40|180|60|120″ colalign=”center|left|center|center”] Loc,Concurent,Nr. conc.,Total 1,Iordache Andreea Diana,112,00:11:01 2,Popa Madalina Elena,132,00:12:07 [/tabel]

Copii 9 ani Masculin [tabel width=”400″ colwidth=”40|180|60|120″ colalign=”center|left|center|center”] Loc,Concurent,Nr. conc.,Total 1,Matei Neculai,125,00:12:36 2,Neagu Tudor,133,00:12:42 3,Stan Jianu Razvan Cristian,127,00:13:42 4,Constantin Eduard,134,00:14:07 5,Bondarev Denis Daniel,124,00:14:10 6,Duta Robert,139,00:14:19 7,Zoldi Robert,141,00:17:53 8,Angelescu Calin,123,00:20:39 [/tabel]

Copii 10 ani Masculin [tabel width=”400″ colwidth=”40|180|60|120″ colalign=”center|left|center|center”] Loc,Concurent,Nr. conc.,Total 1,Balica Cosmin,104,00:13:21 [/tabel]

Copii 11 ani Masculin [tabel width=”400″ colwidth=”40|180|60|120″ colalign=”center|left|center|center”] Loc,Concurent,Nr. conc.,Total 1,Bondei Radu,110,00:11:36 2,Panait Rares Alexandru,111,00:12:02 3,Soare Darius,130,00:12:26 4,Gelea Andrei,131,00:12:52 [/tabel]

Copii 12 ani Masculin [tabel width=”400″ colwidth=”40|180|60|120″ colalign=”center|left|center|center”] Loc,Concurent,Nr. conc.,Total 1,Dumitrache Tobias,137,00:10:47 2,Meghea Dominic,142,00:10:50 3,Iordache Andreea Diana,112,00:11:01 4,Grigore Andrei,136,00:11:46 5,Popa Madalina Elena,132,00:12:07 6,Baciu Andrei,143,00:12:57 7,Andrei Minculete,113,00:15:03 8,Gabriel Notingher,128,00:17:00 [/tabel]

Feminin [tabel width=”620″ colwidth=”40|60|270|50|50|50|50|50″ colalign=”center|center|left|center|center|center|center|center”] Loc,Nr. Conc.,Echipa,Swim,Bike,Tranzit 2,Run,Total 1,1,Squirrels,00:45:48,01:35:46,00:00:19,00:58:46,03:20:39 [/tabel]

Masculin [tabel width=”620″ colwidth=”40|60|270|50|50|50|50|50″ colalign=”center|center|left|center|center|center|center|center”] Loc,Nr. Conc.,Echipa,Swim,Bike,Tranzit 2,Run,Total 1,17,Friend Team,00:22:08,01:01:58,00:00:30,00:37:28,02:02:04 2,5,Energy ProDent Isostar,00:28:10,01:00:20,00:00:22,00:38:43,02:07:35 3,8,Master Ski&Bike Junior,00:24:14,01:04:17,00:00:24,00:38:57,02:07:52 4,10,TRITEAM,00:29:45,01:01:07,00:00:25,00:38:57,02:10:14 5,15,Sportatlon,00:25:07,01:08:59,00:00:28,00:39:36,02:14:10 6,4,C.S.Aqua01 Cluj,00:22:18,01:15:01,00:00:24,00:37:32,02:15:15 7,7,International School of Bucharest,00:23:14,01:10:55,00:00:28,,02:17:00 8,18,Bucharest Cycling Tour,00:23:44,01:14:45,00:00:29,00:41:50,02:20:48 9,2,Aqua Vita Delta Boys,00:28:36,01:13:54,00:00:33,,02:23:00 10,22,BSC Boys,00:27:47,01:16:18,00:00:32,00:42:45,02:27:22 11,9,Morenarii,00:37:46,01:19:45,00:00:32,,02:38:00 [/tabel]

Mixt [tabel width=”620″ colwidth=”40|60|270|50|50|50|50|50″ colalign=”center|center|left|center|center|center|center|center”] Loc,Nr. Conc.,Echipa,Swim,Bike,Tranzit 2,Run,Total 1,13,Triathlon4life,00:25:08,01:07:04,00:00:29,00:39:44,02:12:25 2,21,BSC Mixt,00:21:33,01:11:53,00:00:25,00:40:01,02:13:52 3,11,Blue Project,00:27:13,01:03:36,00:00:28,00:46:00,02:17:17 4,3,Aqua Vita Delta Force,00:28:52,01:17:08,00:00:28,,02:20:00 5,12,CBS,00:39:17,01:15:07,00:00:35,00:42:50,02:37:49 6,16,IBM Think Tri,00:41:32,01:08:38,00:00:27,00:54:01,02:44:38 7,20,IBM,00:45:21,01:15:39,00:00:33,00:53:05,02:54:38 8,19,Gym Life,00:44:43,01:19:12,00:00:32,00:57:37,03:02:04 [/tabel]

Loading...

Pin It on Pinterest