Loturi Nationale

Loturi Nationale

DECIZIE COLEGIUL ANTRENORILOR
din 11.04.2021

In urma analizei rezultatelor la nivel national si international din sezonul 2020 si a Baremelor Nationale din 3 aprilie 2021, colegiul antrenorilor a decis urmatoarea componenta a loturilor nationale:

CADETI MASCULIN

TITULARI
1 Petre Raul ACS Atena Constanta
2 Popa Carol ACS Atena Constanta
3 Scortea Teofil ACS Seven
4 Stefanescu Rares-Mihai ACS Master Swim and Tri
5 Martoiu Andrei Bucharest Sport Club Elite
6 Tamás Eduard H2O
REZERVE
7 Eduard Andrei Cristea AS Bucharest Sport Club
8 Ragea David Danube Swim Club
9 Despina Stefan-Ionut ACS Aqua Vita Delta Tulcea
10 Purcar Mircea Ride competition
11 Ermilov David Cristian Trident Triathlon Team
REZERVE 2
12 Bajkó Péter Dániel H2O
13 Lupascu Robert Marian ACS Atena Constanta
14 Negoita Andrei-Robert ACS Master Swim and Tri
15 Octavian Buhoci ACS Seven
16 Bocai Vlad Alexandru Trident Triathlon Team
17 Enache Laurentiu Ride Competition

 

CADETI FEMININ

TITULARI
18 Rusu Bianca Steaua
19 Singuran Maria Amalia Trident Triathlon Team
20 Iofciu Alexandra Sophie Trident Triathlon Team
21 Ioan Ilona Ana ACS Atena Constanta
22 Erős Hanna VSK Csíkszereda
REZERVE
23 Varga Vivien H2O
24 Petrea Ana H2O
25 Gidei Larisa – Maria Clubul Sportiv Seven Athletic
26 Rasadean Maia Alexandra Ride Competition
REZERVE 2
27 Iatan Ilinca-Maria ACS Master Swim and Tri
28 Bogatean Sara Gloria CS Politehnica Cluj

 

JUNIORI 2 PARATRIATLON

PARA
29 Notretu Arian-Cristian ACS Master Swim and Tri

 

JUNIORI 2 FEMININ

TITULARI
30 Damian Casia Trident Triathlon Team
31 Chis Ariana CS Politehnica Cluj
32 Busurca Petra ACS Seven
REZERVE
33 Ionita Alexia Ride competition
34 Besenyei Anna-Maria ACS Seven
35 Cralea Andreea-Denisa ACS Aqua Vita Delta Tulcea
REZERVE 2
36 Ganea Anastasia ACS Aqua Vita Delta Tulcea
37 Zamfir Alexandra ACS Bluemarin Bucuresti
38 Bajko Eszter H2O

 

JUNIORI 2 MASCULIN

TITULARI
39 Catana Vlad Gheorghe ACS Atena Constanta
40 Panait Rares-Alexandru ACS Master Swim and Tri
40 Grigoriu Lucas Bucharest Sport Club Elite
REZERVE
42 Petrascu Matei Bucharest Sport Club Elite
43 Mihu Victor Cristian Bucharest Sport Club Elite
44 Fizesan Alexandru CS Politehnica Cluj
45 Potecasu Luca Trident Triathlon Team
46 Sviderski Catalin CS Politehnica Cluj
47 Rusu Horea CS Politehnica Cluj
48 Vladar Ede CS Politehnica Cluj
49 Safca Mihai-Daniel ACS Aqua Vita Delta Tulcea
50 Simion Stefan Trident Triathlon Team
51 Pazu Mihnea Trident Triathlon Team

 

JUNIORI 1 FEMININ

TITULARI
52 Dudau Delia CS Politehnica Cluj
53 Perjoiu Alice Gabriela ACS Seven
54 Iordache Andreea-Diana ACS Master Swim and Tri
REZERVE
55 Balog Henrietta VSK Csikszereda

 

JUNIORI 1 MASCULIN

REZERVE
56 Stratulat Albert Danube Swim Club
57 Boca Gabriel CS Politehnica Cluj
REZERVE 2
58 Arpinte Vlad Steaua

 

U23 MASCULIN

TITULARI
59 Alex Ion ACS Unstoppable
60 Vlad Remnzing CS Aqua Sport Timisoara
61 Erick Rogoz CS Politehnica Cluj
62 Cata Romas CS Olimpia

 

ELITE

TITULARI
63 Manac Antoanela CSA Steaua
64 Duchampt Felix CS Politehnica Cluj
REZERVE
65 Seitan Nico CS Olimpia

 

LOT OLIMPIC

LOT OLIMPIC
1 Manac Antoanela Elite Feminin
2 Duchampt Felix Elite Masculin

 

Ce înseamnă?

Titular:  Sportivul titular in Lotul Național va fi selectat atat pentru competitii internationale gen Balcaniada sau Cupe Continentale cât si pentru stagii de pregatire. Deasemenea va putea participa la competiții de selecție pentru Campionate Europene sau Mondiale. În funcție de bugetul alocat per competiție sau stagiu de pregătire si de nivelul competiției vor fi selectați unul sau mai mulți sportivi  in ordine valorică.

Rezerva: Sportivul rezerva in Lotul Național, este considerat sportiv cu potențial  si evolutia lui este urmărită cu atenție de către Antrenorul Federal si Colegiul Antrenorilor.  Poate fi selectat atat pentru competitii internationale gen Balcaniada sau Cupe Europene, in funcție de bugetul alocat per competiție si/ sau stagiu de pregatire si/sau de nivelul competiției. Pot fi selectați unul sau mai mulți sportivi in ordine valorică.

Rezerva 2: Sportivul rezerva 2 in Lotul Național, este considerat sportiv cu potențial mediu si evolutia lui este urmărită cu atenție de către Antrenorul Federal si Colegiul Antrenorilor.  În cazuri excepționale in funcție de buget poate fi selectat pentru un stagiu de pregatire. 

 

Prezenti:
1. Crisan Iosif | 2. Doicescu Cristian | 3. Constantinescu Gabriel | 4. Toma Alex | 5. Flavio Carmona

Intocmit:
Antrenor Federal – Crisan Iosif
josifcrisan @yahoo.com | 0748166002

Aprobat:
Presedinte – Vlad Stoica

 

Lot National aprobat FRTRI 2021 [pdf]

 

 

Pin It on Pinterest