CN Triatlon Arhiva 2017

Introducere

CN Triatlon Arhiva 2017

TITANS TRIATLON

Este denumirea sub care Bucharest Sport Club, în parteneriat cu Federația Română de Triatlon, organizează, în premieră la București, în perioada 11-13 august 2017, Campionatul Național de Triatlon și Aquatlon, pe distanțe SPRINT și SUPERSPRINT.

Competiția se va desfășura în interiorul și în jurul Parcului Alexandru Ioan Cuza, cunoscut ca IOR, în zone special amenajate pentru un eveniment de asemenea anvergură.

Toate detaliile legate de eveniment le puteti gasi pe site-ul official, titanstriathlon.ro

Categorii de varsta si distante

CAMPIONATUL NATIONAL DE AQUATLON

Copii 9,10,11, 12, 13 ani – 200m inot, 1,25km alergare
Cadeţi 14-16 ani – 500m inot, 2,5km alergare
Juniori 17-19 ani, Elite, Amatori Age Group – 750m inot, 5 km alergare

CAMPIONATUL NATIONAL DE TRIATLON

Copii 9,10,11, 12, 13 ani – 200m inot, 5km ciclism, 1,25km alergare
Cadeţi 14-16 ani – 400m inot, 10km ciclism, 2,5km alergare
Juniori 17-19 ani, Elite – 750m inot, 20km ciclism, 5km alergare
Amatori Age Group – 750m inot, 20km ciclism, 5km alergare
Stafete – 400m inot, 10km ciclism, 2,5km alergare

Inscrieri

Înscrierea copiilor, cadeților, juniorilor și elitelor la Campionatul Național de Aquatlon și Triatlon se face exclusiv prin cluburi afiliate FRTRI. Vă rugăm să trimiteti un email la info@titanstriathlon.ro si veți primi un link special de înscriere.

Toți copiii până în 13 ani inclusiv beneficiază de înscriere GRATUITĂ, la fel și cadeții, juniorii și elitele din lotul național.

Pentru cadeții, juniorii si elitele care nu fac parte din lot, taxa de participare este de 50 lei. De asemenea, amatorii înscriși prin cluburi afiliate FRTRI beneficiază de 10% reducere.

Inscrierile se inchid pe 6 august la individual si 10 august la stafete. Inscrierile se fac pe site-ul evenimentului titanstriathlon.ro

Echipament

INOT


• În timpul probei de înot este obligatorie purtarea căştii de înot primit de la organizatori
• În timpul probei de înot participantii vor purta chip si numere tip tatuaj
• Se va înota prin exteriorul spaţiului marcat de organizatori prin balize.
• Nu este permis înotul cu alte echipamente ajutătoare, cu excepţia costumului de neopren (in cazul in care acesta este permis), a căştii şi a ochelarilor de înot.
• În caz de crampe musculare sau orice alt inconvenient concurentul poate să ceară de la una din barcile care supraveghează proba, sa fie dus la mal.
• Dacă apa are sub 18 grade C, costumul de neopren este obligatoriu
• Dacă apa are peste 20 grade C pentru Elit si Juniori , respectiv 22 grade C pentru amatri costumul de neopren NU este permis.
• Organizatorii vor anunţa temperatura apei înainte de concurs.

CICLISM


Concursul va fi o competitie Draft – legal deci mersul în pluton (în plasă). VA FI ADMIS in afara competitiei destinate copiilor . Sunt obligatorii toate reglementările din Regulamentul Competiţional ITU legate de competitiile draft si competitii de amatori in afara celor descrise mai jos, reglementarile puteti sa le vedeti aici. (triathlon.org/itusport_competition-rules_2017)
La categoriile de copii si cadeti este permisă folosirea bicicletelor de şosea, MTB, ciclocross sau orice alt tip de bicicletă cu propulsie umană, în afară de bicicletele de contratimp,
La categoriile open, junior, stafeta si age group este permisa numai folosirea bicicletelor de sosea standard (deci fara biciclete de contratimp, fara schimbatoare si frane pe aerobare si roti pline – numărul minim de spiţe fiind de 12 spiţe/roată. Folosirea aerobarelor tradiţionale va fi permisă
Folosirea căştii de bicicletă este obligatorie la toate categoriile.
Mersul în pluton (în plasă) este admis. Nu este admis mersul la pluton intre categorii masculin si feminin.
Purtarea numărului de concurs într-un loc vizibil este obligatorie.
Sunt obligatorii toate reglementările din Regulamentul Competiţional ITU.
Nu este permisă folosirea de instrumente electronice – mp3 player, telefon mobil, etc.

ALERGARE


Este interzisă alergarea la bustul gol.
Purtarea numărului de concurs într-un loc vizibil (în faţă) este obligatorie.
Sunt obligatorii toate reglementările din Regulamentul Competiţional ITU.
Sportivul nu poate fi condus, asistat pe traseu de nici o altă persoană din afara competiţiei şi nici de un membru al ştafetei din care face parte, cu exceptia stafetei Family (proba adult-copil)
Nu este permisă folosirea de instrumente electronice – mp3 player, telefon mobil, etc.

Program

JOI 10 AUGUST


15:30-19:30 Ridicare pachete de concurs SportGuru, Showroom Unirii-Bd. Unirii nr. 69, Sector 3, Bucuresti

VINERI 11 AUGUST


07:00-08:00 Ridicare pachete de concurs pentru CN Aquathlon, zona competitionala Parcul IOR, cortul de inscriere
07:00-07:45 Deschiderea zonei de tranzit copii toate categoriile
07:45 Sedinta Tehnica Aquathlon copii
08:00 Start copii 9 ani CN Aquathlon
08:30 Start copii 10 ani CN Aquathlon
09:00 Start copii 11 ani CN Aquathlon
09:30 Start copii 12 ani CN Aquathlon
10:00 Start copii 13 ani CN Aquathlon
10:30-10:50 Deschiderea zonei de tranzit cadeti, juniori, elite si AG
10:50 Sedinta Tehnica Aquathlon cadeti, juniori, elite si AG
11:00 Start cadeti CN Aquathlon
12:00 Start juniori, elite si AG CN Aquathlon
16:00-19:30 Ridicare pachete de concurs Aquathlon, zona competitionala Parcul IOR, cortul de inscriere
18:00 Sedinta tehnica CN de Triatlon toate categoriile
18:30 Premiere CN de Aquathlon toate categoriile

SAMBATA 12 AUGUST


07:00-08:00 Ridicare pachete de concurspentru CN Triatlon copii, zona competitionala Parcul IOR, cortul de inscriere
07:00-07:45 Deschiderea zonei de tranzit copii toate categoriile
07:45 Sedinta Tehnica CN Triatlon copii
08:00 Start copii 9-10 ani fete CN Triatlon
08:45 Start copii 11-12-13 ani fete CN Triatlon
09:30 Start copii 9-10-11 ani baieti CN Triatlon
10:00 Start copii 12-13 ani baieti CN Triatlon
10:00-12:00 Ridicare pachete de concurspentru CN Triatlon, zona competitionala Parcul IOR, cortul de inscriere
12:00 Premierile CN Triatlon, categoriile de copii

DUMINICA 13 AUGUST


07:00-08:00 Ridicare pachete de concurs pentru CN Triatlon, zona competitionala Parcul IOR, cortul de inscriere
07:00-07:45 Deschiderea zonei de tranzit cadeti
08:00 Start cadeti CN Triatlon
09:00 Start Age Group CN Triatlon
10:30-10:50 Deschiderea zonei de tranzit juniori & elite
11:00 Start Elite & Juniori CN Triatlon
12:00 Deschiderea zonei de tranzit stafete
12:30 Start Stafete
14:00 Premierile CN Triatlon, categoriile de cadeti, juniori, elite si AG

Traseu

Trasee Aquatlon

CN Triatlon Arhiva 2017

CN Triatlon Arhiva 2017

CN Triatlon Arhiva 2017

Trasee Triatlon

CN Triatlon Arhiva 2017

CN Triatlon Arhiva 2017

CN Triatlon Arhiva 2017

Mai multe detalii pe titanstriathlon.ro/info

Concurenti

Mai multe detalii despre concurentii inscrisi: • aici pentru TRIATLON • aici pentru AQUATLON

Rezultate

Campionatul National de Triatlon – Arhiva Rezultate

Rezultate CN Triatlon & Aquatlon 2017

Rezultate CN Triatlon 2017 (Elite, Cadeti, Juniori, AG, Stafeta) incluse rezultatele pe tura

Copii 9 ani Feminin

Rank Bib Name Swim T1 Bike Lap1 Bike Lap2 Bike T2 Run Total Diff
1 2032 Ana DINCA 0:04:18 (4) 00:01:03 07:01 06:15 0:13:16 (3) 00:01:12 0:07:03 (2) 00:26:50 -
2 2030 Ioana NEAMTU 0:04:06 (2) 00:01:23 06:54 06:11 0:13:04 (1) 00:01:17 0:07:02 (1) 00:26:50 00:00
3 2017 Noemi CONSTANTINESCU 0:04:24 (5) 00:01:11 07:01 06:07 0:13:07 (2) 00:01:07 0:07:03 (3) 00:26:51 00:01
4 2043 Raluca VILCU 0:04:15 (3) 00:01:08 07:15 06:17 0:13:31 (4) 00:01:08 0:07:43 (5) 00:27:45 00:55
5 2023 Ilinca AMBROZIE 0:04:01 (1) 00:01:19 08:25 07:10 0:15:35 (8) 00:01:09 0:07:04 (4) 00:29:06 02:16
6 2012 Bianca LUNGU 0:04:31 (6) 00:01:21 07:50 06:25 0:14:14 (7) 00:01:15 0:08:48 (8) 00:30:07 03:17
8 2024 Ioana IANCU 0:05:19 (9) 00:01:22 07:43 06:26 0:14:09 (6) 00:01:00 0:09:26 (9) 00:31:14 04:24
7 2003 Alexa JELES 0:04:43 (7) 00:01:15 07:33 06:29 0:14:02 (5) 00:01:16 0:09:59 (10) 00:31:14 04:24
9 2011 Maria SERBAN 0:05:24 (10) 00:01:22 08:37 07:25 0:16:02 (9) 00:01:06 0:08:00 (6) 00:31:52 05:02
10 2080 Raluca MACAVEI 0:04:59 (8) 00:01:02 15:21 10:09 0:25:30 (10) 00:01:11 0:08:35 (7) 00:41:15 14:25

Copii 10 ani Feminin

Rank Bib Name Swim T1 Bike Lap1 Bike Lap2 Bike T2 Run Total Diff
1 2053 Timeea LAZAR 0:04:00 (1) 00:00:56 06:35 05:43 0:12:17 (2) 00:01:02 0:06:29 (2) 00:24:42 -
2 2040 Bianca RUSU-EREMIA 0:04:08 (2) 00:01:00 07:00 05:39 0:12:39 (4) 00:00:59 0:06:14 (1) 00:24:58 00:16
3 2057 Amalia SINGURAN 0:04:25 (4) 00:01:13 06:33 05:36 0:12:09 (1) 00:01:06 0:06:39 (3) 00:25:30 00:48
4 2005 Ilinca Maria IATAN 0:04:35 (6) 00:01:10 06:43 05:36 0:12:19 (3) 00:01:01 0:07:15 (5) 00:26:18 01:36
5 2097 Nikoleta GANCHEVA 0:05:14 (8) 00:01:08 07:11 06:15 0:13:26 (5) 00:00:59 0:06:41 (4) 00:27:26 02:44
6 2014 Teodora Maria MIHAI 0:04:11 (3) 00:01:15 07:20 06:23 0:13:42 (6) 00:01:12 0:08:00 (7) 00:28:18 03:36
7 2020 Ioana PREDA 0:04:28 (5) 00:01:39 07:24 06:20 0:13:44 (7) 00:01:11 0:07:57 (6) 00:28:58 04:16
8 2042 Maria KEHAIYAN 0:04:44 (7) 00:01:10 07:26 06:21 0:13:47 (8) 00:01:02 0:08:29 (8) 00:29:09 04:27

Copii 11 ani Feminin

Rank Bib Name Swim T1 Bike Lap1 Bike Lap2 Bike T2 Run Total Diff
1 2089 Ioana BADEA 0:03:29 (1) 00:00:52 06:04 05:06 0:11:10 (1) 00:01:05 0:06:32 (2) 00:23:06 -
2 2013 Ana Maria STROE 0:03:39 (3) 00:01:06 06:18 05:06 0:11:24 (2) 00:01:05 0:06:14 (1) 00:23:26 00:20
3 2021 Rebecca NEAGU 0:03:34 (2) 00:00:52 06:34 05:16 0:11:49 (3) 00:00:59 0:07:18 (4) 00:24:31 01:25
4 2061 Maia MITAN 0:04:07 (4) 00:01:09 07:24 06:18 0:13:42 (7) 00:01:14 0:06:39 (3) 00:26:49 03:43
5 2033 Carmen BRATICEVICI 0:04:34 (8) 00:01:19 06:39 05:53 0:12:32 (4) 00:01:16 0:07:44 (6) 00:27:23 04:17
6 2055 Ilona Ana IOAN 0:04:18 (5) 00:01:03 06:53 05:50 0:12:42 (5) 00:01:10 0:08:27 (8) 00:27:38 04:32
7 2037 Alexia Bianca BURLUI 0:04:20 (6) 00:01:16 07:04 06:03 0:13:06 (6) 00:01:11 0:08:01 (7) 00:27:52 04:46
8 2036 Maria GHETAU 0:04:24 (7) 00:01:15 07:40 06:50 0:14:29 (9) 00:01:16 0:07:27 (5) 00:28:49 05:43
9 2076 Denisa IOV 0:05:11 (9) 00:01:29 07:27 06:21 0:13:47 (8) 00:01:12 0:08:35 (9) 00:30:11 07:05

Copii 12 ani Feminin

Rank Bib Name Swim T1 Bike Lap1 Bike Lap2 Bike T2 Run Total Diff
1 2054 Ariana CHIS 0:03:17 (1) 00:00:57 06:15 05:13 0:11:27 (2) 00:01:01 0:06:16 (1) 00:22:57 -
2 2072 Anastasia GANEA 0:03:59 (2) 00:01:01 06:08 05:01 0:11:09 (1) 00:01:03 0:06:22 (2) 00:23:32 00:35
3 2071 Denisa CRALEA 0:04:26 (3) 00:00:58 06:21 05:19 0:11:39 (3) 00:00:58 0:06:36 (3) 00:24:35 01:38
4 2073 Livia TINCU 0:04:29 (4) 00:01:14 06:50 05:59 0:12:49 (5) 00:01:12 0:07:10 (4) 00:26:52 03:55
5 2101 Ingrid NEDELCU 0:05:00 (5) 00:01:21 06:59 05:37 0:12:36 (4) 00:01:21 0:08:44 (5) 00:28:59 06:02
6 2104 Anne Marie PREDA 0:05:01 (6) 00:01:42 08:16 06:52 0:15:07 (6) 00:01:17 0:09:58 (6) 00:33:04 10:07

Copii 13 ani Feminin

Rank Bib Name Swim T1 Bike Lap1 Bike Lap2 Bike T2 Run Total Diff
1 2063 Casia DAMIAN 0:03:37 (2) 00:00:45 06:07 05:15 0:11:22 (2) 00:00:59 0:05:58 (1) 00:22:39 -
2 2016 Maria CONSTANTINESCU 0:03:35 (1) 00:00:58 06:30 05:06 0:11:36 (5) 00:01:00 0:06:58 (3) 00:24:05 01:26
2 2041 Ana BESENYEI 0:03:39 (3) 00:00:49 06:14 05:16 0:11:29 (4) 00:01:04 0:07:05 (5) 00:24:05 01:26
2 2027 Ilinca AVRAMESCU 0:03:52 (4) 00:00:51 06:20 05:06 0:11:25 (3) 00:00:57 0:07:02 (4) 00:24:05 01:26
3 2025 Sonia AL MARII 0:03:57 (5) 00:01:18 05:59 04:53 0:10:52 (1) 00:01:09 0:07:56 (6) 00:25:11 02:32
4 2068 Denisa AVRAM 0:05:08 (7) 00:01:12 06:49 05:47 0:12:35 (6) 00:01:06 0:06:53 (2) 00:26:52 04:13
5 2069 Ana Maria PALADE 0:04:49 (6) 00:01:47 08:40 06:24 0:15:03 (7) 00:01:11 0:08:51 (8) 00:31:39 09:00
6 2094 Alexandra COSTAN 0:05:18 (8) 00:01:10 08:30 07:10 0:15:39 (8) 00:01:07 0:08:27 (7) 00:31:40 09:01

Cadeti Feminin

Rank Bib Name Swim T1 Bike T2 Run Total Diff
1 1011 Delia Oana DUDAU 0:06:30 (5) 00:01:02 0:19:40 (1) 00:00:53 0:11:08 (1) 00:39:11 -
2 1007 Andreea Diana IORDACHE 0:06:16 (1) 00:00:53 0:20:04 (3) 00:01:02 0:11:28 (3) 00:39:40 00:29
3 1004 Madalina FRANT 0:06:18 (2) 00:00:47 0:20:08 (4) 00:01:10 0:12:24 (4) 00:40:46 01:35
4 1020 Alice PERJOIU 0:07:20 (11) 00:01:08 0:21:08 (5) 00:00:57 0:11:27 (2) 00:41:57 02:46
5 3116 Andreea Maria MATEI BOBARNAC 0:06:27 (3) 00:00:54 0:19:50 (2) 00:01:04 0:14:34 (9) 00:42:47 03:36
6 1003 Ana-Maria VULPOIU 0:07:05 (8) 00:00:51 0:22:01 (7) 00:01:10 0:14:30 (8) 00:45:35 06:24
7 1013 Francesca Alina ANDREI 0:06:30 (4) 00:01:06 0:22:22 (8) 00:01:10 0:15:00 (12) 00:46:05 06:54
8 1017 Diana PRELIPCEAN 0:07:16 (9) 00:01:23 0:22:57 (10) 00:01:32 0:13:48 (6) 00:46:54 07:43
9 1016 Maria COTEANU 0:08:24 (12) 00:00:55 0:22:49 (9) 00:01:22 0:13:48 (5) 00:47:16 08:05
10 1010 Denisa CRIHANA 0:06:32 (6) 00:01:16 0:23:20 (11) 00:01:11 0:14:58 (11) 00:47:16 08:05
11 1006 Natalia VASILESCU 0:07:17 (10) 00:00:54 0:21:30 (6) 00:01:20 0:17:28 (15) 00:48:27 09:16
12 1026 Lavinia IASAR 0:10:06 (14) 00:01:03 0:23:30 (12) 00:01:00 0:14:53 (10) 00:50:30 11:19
13 1025 Alexandra RADU 0:08:57 (13) 00:01:06 0:24:35 (13) 00:01:08 0:15:18 (13) 00:51:03 11:52
14 1027 Evelyn TANASE 0:10:08 (15) 00:01:03 0:24:59 (14) 00:01:15 0:17:10 (14) 00:54:33 15:22
15 3111 Miruna POSTOLACHE 0:06:55 (7) 00:01:13 0:26:59 (15) 00:07:35 0:13:48 (7) 00:56:29 17:18

Juniori Feminin

Rank Bib Name Swim T1 Bike T2 Run Total Diff
1 509 Kinga SIMON 0:13:40 (1) 00:44 0:39:46 (1) 01:03 0:25:43 (2) 01:20:54 -
2 502 Dayana BUDISAN 0:14:43 (2) 00:48 0:41:53 (2) 01:12 0:25:38 (1) 01:24:11 03:17
3 504 Ana NICHIFOR 0:18:57 (3) 01:06 0:46:35 (3) 06:54 0:34:01 (3) 01:47:30 26:36:00

Elite Feminin

Rank Bib Name Swim T1 Bike T2 Run Total Diff
1 5 Antoanela MANAC 0:11:00 (2) 00:45 0:37:09 (1) 00:53 0:21:43 (1) 01:11:28 -
2 8 Andreea BALAN 0:10:57 (1) 00:40 0:37:18 (2) 00:56 0:24:58 (3) 01:14:46 03:18
3 13 Ion STEFANIA 0:12:13 (3) 00:57 0:40:07 (3) 01:16 0:24:11 (2) 01:18:42 07:14

AG 20-24 Feminin

Rank Bib Name Swim T1 Bike T2 Run Total Diff
1 3082 Denisa DEUSTEANU 0:18:09 (1) 02:54 1:10:09 (1) 01:58 0:42:21 (1) 02:15:29 -

AG 30-34 Feminin

Rank Bib Name Swim T1 Bike T2 Run Total Diff
1 3087 Alexandra Cristina MIHAI 0:19:20 (1) 02:24 0:46:46 (1) 01:34 0:29:56 (1) 01:39:58 -
2 3044 Lilica PARVULESCU 0:25:27 (2) 02:47 0:49:54 (2) 03:17 0:32:01 (2) 01:53:25 13:27
3050 Adina FUGULIN n.a. n.a. n.a. n.a. n.a. DNS

AG 35-39 Feminin

Rank Bib Name Swim T1 Bike T2 Run Total Diff
1 3099 Cristina BITIRI 0:19:26 (1) 02:01 0:47:13 (2) 01:59 0:37:38 (3) 01:48:17 -
2 3026 Daniela ALAZAROAE 0:25:22 (3) 02:30 0:57:10 (3) 01:48 0:36:54 (2) 02:03:43 15:26
DSQ 3100 Ioana PRECUP 0:23:29 (2) 02:02 0:40:56 (1) 02:15 0:33:10 (1) 01:41:50

AG 40-44 Feminin

Rank Bib Name Swim T1 Bike T2 Run Total Diff
1 3072 Miriam VELICU-DORDEA 0:23:18 (3) 01:45 0:42:54 (1) 02:27 0:28:32 (1) 01:38:54 -
2 3023 Mihaela ANGHELESCU 0:20:27 (2) 01:56 0:50:40 (4) 01:36 0:29:17 (2) 01:43:54 05:00
3 3021 Valeria NISTOR 0:20:07 (1) 01:48 0:48:43 (3) 01:32 0:33:47 (3) 01:45:56 07:02
4 3105 Iraida PAIUC 0:24:13 (4) 02:03 0:46:43 (2) 01:29 0:34:36 (4) 01:49:02 10:08

AG 45-49 Feminin

Rank Bib Name Swim T1 Bike T2 Run Total Diff
1 4028 Oana NEUMAN 0:16:10 (1) 01:22 0:44:52 (1) 01:14 0:33:38 (1) 01:37:15 -
2 511 Ileana Anca STEFANOPOL 0:23:32 (2) 01:46 0:47:17 (2) 01:52 0:34:17 (2) 01:48:42 11:27

Rezultate CN Triatlon 2017 (Elite, Cadeti, Juniori, AG, Stafeta) incluse rezultatele pe tura

Copii 9 ani Masculin

Rank Bib Name Swim T1 Bike Lap1 Bike Lap2 Bike T2 Run Total Diff
1 2018 Adrian DRAGOTA 0:03:57 (2) 00:00:58 06:32 05:40 0:12:11 (1) 00:00:55 0:06:56 (3) 00:24:55 -
2 2034 Catalin TANASE 0:03:55 (1) 00:01:01 06:51 05:53 0:12:44 (2) 00:01:07 0:06:50 (2) 00:25:35 00:40
3 2051 Eric DRAGHICI 0:04:57 (4) 00:01:28 06:58 06:11 0:13:08 (3) 00:01:19 0:07:02 (4) 00:27:52 02:57
4 2095 Mihnea ABICULESEI 0:04:51 (3) 00:01:21 07:24 06:09 0:13:32 (4) 00:01:26 0:06:46 (1) 00:27:55 03:00
5 2099 Nikola VELIKOV 0:05:28 (5) 00:01:27 08:04 06:35 0:14:38 (5) 00:01:16 0:07:25 (5) 00:30:11 05:16
6 2105 Rares ZAVATE 0:05:31 (6) 00:01:52 08:20 07:38 0:15:57 (6) 00:01:13 0:08:32 (6) 00:33:02 08:07

Copii 10 ani Masculin

Rank Bib Name Swim T1 Bike Lap1 Bike Lap2 Bike T2 Run Total Diff
1 2087 Darius TEISANU 0:03:35 (1) 00:00:57 06:16 05:15 0:11:30 (1) 00:01:00 0:06:22 (2) 00:23:20 -
2 2010 Mihai CONSTANTIN 0:03:43 (2) 00:00:54 06:16 05:26 0:11:41 (2) 00:00:53 0:07:15 (7) 00:24:25 01:05
3 2079 Cosmin CIORTAN 0:04:46 (9) 00:00:48 06:46 05:18 0:12:04 (3) 00:00:59 0:06:05 (1) 00:24:40 01:20
4 2026 Mihnea AVRAMESCU 0:04:38 (6) 00:01:14 06:39 05:29 0:12:07 (4) 00:01:03 0:06:26 (4) 00:25:26 02:06
5 2088 Rares BADEA 0:03:58 (4) 00:01:15 06:51 05:47 0:12:38 (7) 00:01:13 0:06:26 (3) 00:25:28 02:08
6 2058 Andrei PAZU 0:04:41 (8) 00:01:05 06:49 05:48 0:12:37 (6) 00:01:03 0:06:48 (5) 00:26:12 02:52
7 2019 Alex PAIUC 0:05:00 (11) 00:01:15 06:40 05:31 0:12:10 (5) 00:01:03 0:06:59 (6) 00:26:24 03:04
8 2028 Victor GOLIC 0:04:22 (5) 00:01:05 07:16 05:59 0:13:15 (8) 00:01:02 0:07:33 (8) 00:27:15 03:55
9 2096 David SENDROIU 0:04:52 (10) 00:01:25 07:10 06:13 0:13:23 (9) 00:01:11 0:08:54 (9) 00:29:43 06:23
10 2045 Radu CARSTEANU 0:04:40 (7) 00:01:10 09:05 07:19 0:16:24 (10) 00:01:05 0:10:25 (11) 00:33:41 10:21
11 2022 Alexandru RADU 0:03:49 (3) 00:01:15 13:24 08:07 0:21:30 (11) 00:01:06 0:10:15 (10) 00:37:53 14:33

Copii 11 ani Masculin

Rank Bib Name Swim T1 Bike Lap1 Bike Lap2 Bike T2 Run Total Diff
1 2048 Paul SERBAN 0:03:27 (1) 00:01:05 05:32 04:49 0:10:21 (1) 00:01:06 0:05:56 (1) 00:21:53 -
2 2090 Carol POPA 0:03:50 (2) 00:00:53 06:02 05:06 0:11:07 (3) 00:01:01 0:05:58 (2) 00:22:47 00:54
3 2078 Matei NECULAI 0:04:10 (4) 00:01:01 05:58 05:00 0:10:57 (2) 00:01:00 0:06:00 (3) 00:23:07 01:14
4 2029 Alexandru BIRGHILESCU 0:03:54 (3) 00:01:08 06:13 05:17 0:11:29 (4) 00:00:54 0:06:17 (4) 00:23:41 01:48
5 2059 Vlad BOCAI 0:04:41 (5) 00:01:06 06:26 05:28 0:11:54 (5) 00:01:02 0:06:19 (5) 00:25:00 03:07
6 2082 Octavian BUHOCI 0:04:45 (6) 00:01:31 06:42 05:32 0:12:13 (6) 00:01:03 0:07:17 (7) 00:26:47 04:54
7 2060 Robert CHESLER 0:05:09 (7) 00:01:23 07:19 05:51 0:13:10 (8) 00:01:13 0:07:09 (6) 00:28:03 06:10
8 2091 David BLEJAN 0:05:37 (8) 00:01:07 06:54 05:53 0:12:47 (7) 00:01:02 0:07:36 (8) 00:28:07 06:14
9 2084 Radu BAN 0:06:33 (11) 00:00:59 07:30 06:08 0:13:38 (9) 00:01:01 0:07:48 (10) 00:29:57 08:04
10 2102 Paul FLOREA 0:05:39 (9) 00:01:40 08:06 07:03 0:15:09 (12) 00:01:08 0:08:33 (12) 00:32:06 10:13
11 2002 Kalman Toma DOBRE 0:07:35 (12) 00:01:56 07:56 06:53 0:14:48 (10) 00:01:04 0:07:39 (9) 00:32:59 11:06
12 2103 Tudor FLOREA 0:06:23 (10) 00:02:58 08:05 07:02 0:15:06 (11) 00:01:11 0:08:06 (11) 00:33:42 11:49

Copii 12 ani Masculin

Rank Bib Name Swim T1 Bike Lap1 Bike Lap2 Bike T2 Run Total Diff
1 2050 Ede VLADAR 0:03:35 (4) 00:00:58 05:54 05:02 0:10:55 (2) 00:01:29 0:05:02 (1) 00:21:57 -
2 2106 Vlad SENDROIU 0:03:43 (6) 00:00:47 05:40 04:51 0:10:31 (1) 00:01:08 0:06:08 (6) 00:22:15 00:18
3 2108 Horea RUSU 0:03:54 (10) 00:00:59 05:54 05:06 0:10:59 (4) 00:01:08 0:05:51 (2) 00:22:49 00:52
4 2074 Stefan SIMION 0:03:47 (9) 00:01:08 05:52 05:06 0:10:57 (3) 00:01:21 0:06:06 (5) 00:23:18 01:21
5 2081 David MIHAI 0:03:25 (1) 00:01:03 06:04 05:15 0:11:18 (6) 00:01:03 0:06:38 (11) 00:23:26 01:29
6 2047 Alexandru FIZESAN 0:03:45 (8) 00:01:11 05:52 05:10 0:11:01 (5) 00:01:05 0:06:31 (9) 00:23:30 01:33
8 2052 Luca Mihai ANDREI 0:03:27 (2) 00:01:03 06:23 05:32 0:11:54 (10) 00:00:57 0:06:12 (7) 00:23:31 01:34
7 2035 Victor MIHU 0:03:27 (3) 00:00:56 06:06 05:22 0:11:28 (8) 00:01:09 0:06:33 (10) 00:23:31 01:34
9 2046 Matei PETRASCU 0:03:43 (7) 00:01:00 06:37 05:23 0:11:59 (11) 00:01:01 0:06:06 (4) 00:23:48 01:51
10 2086 Denis CHIFOR 0:04:27 (14) 00:01:10 06:32 05:43 0:12:15 (12) 00:00:57 0:06:01 (3) 00:24:48 02:51
11 2098 Serkan IBRYAM 0:04:07 (11) 00:00:57 06:38 05:52 0:12:30 (13) 00:01:04 0:06:16 (8) 00:24:51 02:54
12 2044 Angelo Patrick Cosmin BAICU 0:03:38 (5) 00:01:07 06:07 05:15 0:11:22 (7) 00:01:02 0:08:02 (15) 00:25:09 03:12
13 2031 Mihnea BALUTA 0:04:08 (12) 00:01:02 06:10 05:19 0:11:29 (9) 00:01:04 0:07:28 (14) 00:25:09 03:12
14 2056 Luca Cristian POTECA?U 0:04:19 (13) 00:01:25 07:01 06:20 0:13:21 (15) 00:01:09 0:06:53 (12) 00:27:06 05:09
15 2007 Tamas PAP 0:04:30 (15) 00:01:26 06:47 05:57 0:12:43 (14) 00:01:15 0:07:26 (13) 00:27:17 05:20

Copii 13 ani Masculin

Rank Bib Name Swim T1 Bike Lap1 Bike Lap2 Bike T2 Run Total Diff
1 2008 Rares Alexandru PANAIT 0:03:39 (7) 00:00:53 05:41 04:41 0:10:21 (3) 00:00:50 0:05:17 (1) 00:20:59 -
2 2009 Darius Ionut SOARE 0:03:19 (2) 00:00:57 05:33 04:37 0:10:09 (1) 00:00:59 0:05:43 (2) 00:21:04 00:05
3 2049 Vlad POP 0:03:37 (6) 00:00:57 05:35 04:45 0:10:20 (2) 00:00:55 0:05:45 (3) 00:21:32 00:33
4 2092 Vlad CATANA 0:03:24 (3) 00:00:57 05:51 04:45 0:10:35 (5) 00:00:56 0:06:04 (5) 00:21:53 00:54
5 2064 Mihnea PAZU 0:03:31 (4) 00:00:54 05:48 04:42 0:10:30 (4) 00:01:09 0:06:02 (4) 00:22:05 01:06
6 2038 Codrin GOGOASA 0:03:57 (9) 00:00:49 05:43 04:55 0:10:37 (6) 00:01:05 0:06:18 (8) 00:22:44 01:45
7 2100 Alexandru NANULESCU 0:03:31 (5) 00:01:13 06:07 05:05 0:11:11 (8) 00:01:08 0:06:10 (7) 00:23:11 02:12
8 2083 Gherghel VLAD 0:03:19 (1) 00:01:05 06:01 05:04 0:11:04 (7) 00:00:57 0:06:53 (10) 00:23:16 02:17
9 2110 Mihai COMENDANT 0:03:45 (8) 00:01:01 06:12 05:42 0:11:54 (12) 00:01:01 0:06:06 (6) 00:23:47 02:48
10 2066 Radu BONDEI 0:03:59 (10) 00:01:00 06:17 05:26 0:11:42 (9) 00:01:10 0:07:03 (11) 00:24:53 03:54
11 2107 Andrei GELEA 0:04:12 (13) 00:01:11 06:32 05:26 0:11:57 (13) 00:01:03 0:06:43 (9) 00:25:04 04:05
12 2085 Codrin RUSU 0:04:10 (12) 00:01:36 06:28 05:25 0:11:52 (11) 00:01:11 0:07:09 (12) 00:25:57 04:58
13 2065 Darius SINGURAN 0:04:16 (14) 00:01:19 06:19 05:27 0:11:45 (10) 00:01:08 0:07:52 (14) 00:26:18 05:19
14 2109 Erik ARSENIE 0:04:06 (11) 00:01:31 07:12 06:23 0:13:35 (14) 00:01:05 0:07:25 (13) 00:27:39 06:40

Cadeti Masculin

Rank Bib Name Swim T1 Bike T2 Run Total Diff
1 1015 Erick Lorincz ROGOZ 0:05:41 (1) 00:00:39 0:17:46 (1) 00:00:56 0:10:09 (1) 00:35:09 -
2 3112 Andrei SENDROIU 0:06:00 (4) 00:00:39 0:19:22 (2) 00:01:02 0:11:30 (5) 00:38:31 03:22
3 1014 Gabi BOCA 0:06:04 (5) 00:00:41 0:20:46 (5) 00:00:57 0:10:25 (2) 00:38:52 03:43
4 1008 Albert Cristian STRATULAT 0:06:06 (7) 00:01:15 0:20:09 (3) 00:00:59 0:10:32 (3) 00:39:00 03:51
5 3113 Dominic MEGHEA 0:05:55 (2) 00:00:46 0:21:17 (9) 00:00:59 0:12:42 (10) 00:41:38 06:29
6 1024 Emilian IVANOV 0:07:30 (13) 00:01:03 0:20:32 (4) 00:00:57 0:11:58 (7) 00:41:58 06:49
7 1019 Gabriel HLIBAN 0:06:09 (8) 00:00:56 0:21:22 (10) 00:00:52 0:12:58 (11) 00:42:16 07:07
8 1005 Stefan TUTUGAN 0:06:31 (9) 00:00:58 0:21:16 (8) 00:01:27 0:12:37 (9) 00:42:47 07:38
9 3118 Robert POPA 0:08:06 (16) 00:01:25 0:20:59 (7) 00:01:23 0:10:59 (4) 00:42:50 07:41
10 1000 Andrei GRIGORE 0:05:57 (3) 00:01:03 0:21:44 (14) 00:01:05 0:13:49 (12) 00:43:36 08:27
11 3119 Ionut – Mihai DRAGHICI 0:07:56 (14) 00:01:27 0:21:35 (13) 00:01:25 0:11:51 (6) 00:44:13 09:04
12 1021 Laurentiu SMIRNOV 0:08:02 (15) 00:01:22 0:21:35 (12) 00:01:06 0:12:21 (8) 00:44:25 09:16
13 1001 Daniel POPESCU 0:06:42 (11) 00:01:12 0:22:43 (15) 00:01:11 0:13:52 (13) 00:45:38 10:29
14 1009 Alexandru CARAMAN 0:06:05 (6) 00:01:19 0:21:30 (11) 00:01:04 0:16:48 (17) 00:46:44 11:35
15 1002 Andrei BACIU 0:06:45 (12) 00:01:01 0:22:51 (17) 00:01:15 0:15:31 (14) 00:47:20 12:11
16 3114 Tudor ALDEA 0:09:12 (18) 00:01:05 0:20:47 (6) 00:01:07 0:15:53 (15) 00:48:02 12:53
17 1018 Alexandru MARINESCU 0:06:37 (10) 00:01:12 0:22:43 (16) 00:01:35 0:16:36 (16) 00:48:42 13:33
18 1029 Filip CIRTOG 0:08:11 (17) 00:01:25 0:24:35 (18) 00:07:12 0:18:51 (18) 01:00:12 25:03

Juniori Masculin

Rank Bib Name Swim T1 Bike T2 Run Total Diff
1 507 Cristian TRANULEA 0:10:19 (2) 00:47 0:35:05 (2) 01:01 0:20:40 (1) 01:07:49 -
2 4029 Mircea BALICA 0:10:46 (3) 00:43 0:35:26 (4) 01:00 0:21:47 (4) 01:09:40 01:51
3 501 Andrei CHIS 0:10:58 (5) 00:41 0:36:33 (5) 01:02 0:21:09 (2) 01:10:20 02:31
4 505 Catalin-Eladio ROMAS 0:11:28 (7) 00:42 0:36:46 (6) 00:54 0:21:43 (3) 01:11:32 03:43
5 508 Botond ZOLDI 0:12:52 (8) 00:42 0:35:22 (3) 00:53 0:23:23 (5) 01:13:10 05:21
6 506 Stefan TROANCA 0:10:52 (4) 00:45 0:37:21 (7) 01:01 0:24:17 (6) 01:14:16 06:27
7 503 Adi MORAR 0:11:03 (6) 00:45 0:37:34 (8) 00:59 0:24:33 (7) 01:14:52 07:03
DNF 500 Alexandru ION 0:10:00 (1) 00:51 0:30:50 (1) 00:51 n.a. DNF

Elite Masculin

Rank Bib Name Swim T1 Bike T2 Run Total Diff
1 1 Ciprian BALANESCU 0:11:37 (5) 00:34 0:34:42 (1) 00:47 0:18:11 (1) 01:05:49 -
2 4 Nicolae SEITAN 0:10:24 (1) 00:46 0:34:59 (2) 00:55 0:19:11 (2) 01:06:13 00:24
3 7 Gergo SIMON 0:10:49 (3) 00:51 0:35:13 (3) 01:09 0:21:15 (6) 01:09:15 03:26
4 12 Hunor BERES 0:12:55 (7) 00:50 0:35:14 (4) 01:04 0:19:18 (3) 01:09:18 03:29
5 2 Alex TOMA 0:10:26 (2) 00:48 0:36:20 (10) 01:06 0:20:51 (5) 01:09:29 03:40
6 10 George MURAR 0:10:55 (4) 00:46 0:35:54 (6) 01:11 0:21:15 (7) 01:09:59 04:10
7 6 Claudiu RADU 0:12:24 (6) 00:57 0:35:35 (5) 01:14 0:21:21 (8) 01:11:28 05:39
8 11 Razvan ENE 0:15:05 (9) 01:02 0:36:03 (7) 01:14 0:19:44 (4) 01:13:05 07:16
9 9 Doru EFTIMIE 0:15:08 (10) 00:55 0:36:05 (9) 01:10 0:23:36 (10) 01:16:53 11:04
DSQ 3 Alexandru Adrian DUMITRU 0:14:37 (8) 01:03 0:36:04 (8) 01:12 0:21:31 (9) 01:14:25

AG 20-24 Masculin

Rank Bib Name Swim T1 Bike T2 Run Total Diff
1 3069 Vlad Cristian BALAC 0:17:02 (1) 01:03 0:42:44 (1) 01:07 0:25:50 (1) 01:27:45 -
2 3075 Andrei DEUSTEANU 0:21:13 (2) 04:34 0:53:25 (2) 02:14 0:38:01 (2) 01:59:25 31:40:00

AG 25-29 Masculin

Rank Bib Name Swim T1 Bike T2 Run Total Diff
1 3108 Imreh LASZLO 0:17:04 (3) 01:10 0:36:29 (1) 01:37 0:20:43 (2) 01:17:02 -
2 3103 Gomoescu ROBERT 0:14:17 (1) 01:12 0:37:07 (2) 06:05 0:20:55 (3) 01:19:34 02:32
3 3010 Dragos MUNTEANU 0:15:05 (2) 01:43 0:39:34 (3) 01:09 0:23:35 (4) 01:21:05 04:03
4 3095 Butum RAZVAN 0:22:26 (5) 02:22 0:42:17 (5) 02:18 0:26:10 (5) 01:35:32 18:30
5 3032 Bonea GEORGE 0:20:30 (4) 02:29 0:42:04 (4) 07:44 0:27:25 (6) 01:40:10 23:08
DSQ 3019 Badescu BOGDAN 0:29:48 (6) 03:59 0:52:27 (6) 01:47 0:13:03 (1) 01:41:03

AG 30-34 Masculin

Rank Bib Name Swim T1 Bike T2 Run Total Diff
1 3002 Valentin ROSIOARA 0:11:39 (2) 00:52 0:37:20 (2) 01:10 0:20:48 (1) 01:11:47 -
2 3079 Andrei STANCIU 0:17:08 (6) 02:06 0:40:41 (6) 02:43 0:22:55 (3) 01:25:31 13:44
3 3046 Bogdan Adrian PASTRAV 0:22:22 (15) 02:24 0:38:54 (3) 02:24 0:22:47 (2) 01:28:50 17:03
4 3078 Radu OTELEA 0:15:44 (4) 01:59 0:45:38 (12) 01:05 0:25:18 (5) 01:29:42 17:55
5 3107 Daniel ILINCA 0:21:40 (10) 01:51 0:41:31 (8) 01:36 0:23:57 (4) 01:30:34 18:47
6 3057 Iulian SECIU 0:22:18 (13) 02:41 0:38:56 (4) 01:51 0:26:24 (7) 01:32:07 20:20
7 3039 Dragos CIOBANU 0:22:21 (14) 01:31 0:40:32 (5) 01:37 0:27:09 (8) 01:33:08 21:21
8 3089 Silviu CRANGUREANU 0:19:25 (8) 04:13 0:44:14 (11) 01:43 0:31:04 (13) 01:40:36 28:49:00
9 3034 Alexandru TITIRISCA 0:17:45 (7) 02:35 0:52:01 (16) 02:15 0:26:15 (6) 01:40:50 29:03:00
10 3068 Claudiu IORGA 0:21:15 (9) 03:17 0:43:20 (9) 01:45 0:31:37 (15) 01:41:12 29:25:00
11 3085 Daniel IOSIF 0:22:14 (12) 02:13 0:43:55 (10) 01:34 0:31:29 (14) 01:41:23 29:36:00
12 3090 Gabriel TARACHIU 0:22:37 (17) 02:26 0:48:14 (14) 01:38 0:27:25 (9) 01:42:19 30:32:00
13 3073 Gabriel GRIGORIE 0:22:35 (16) 02:53 0:48:03 (13) 01:12 0:29:26 (10) 01:44:07 32:20:00
14 3009 Alexandru FIRCA 0:21:50 (11) 03:10 0:49:08 (15) 01:39 0:30:27 (12) 01:46:12 34:25:00
15 3088 Ovidiu-Mihai IONEL 0:31:34 (18) 02:18 0:41:25 (7) 02:17 0:29:55 (11) 01:47:28 35:41:00
DNF 3063 Ildis TEOFIC 0:16:02 (5) 00:44 0:36:36 (1) 01:16 n.a. DNF

AG 35-39 Masculin

Rank Bib Name Swim T1 Bike T2 Run Total Diff
1 3053 Dragos PINTILIE 0:11:28 (1) 01:17 0:38:04 (9) 01:28 0:23:22 (5) 01:15:37 -
2 3080 Dan SFETCU 0:13:45 (3) 00:49 0:35:20 (3) 05:08 0:21:55 (1) 01:16:56 01:19
3 3084 Alexandru ALDOESCU 0:15:13 (5) 00:59 0:37:07 (5) 01:10 0:22:58 (3) 01:17:24 01:47
4 3101 Cristian Iulian DOICESCU 0:18:19 (14) 01:02 0:34:36 (1) 01:02 0:23:49 (7) 01:18:46 03:09
5 3110 Danes IONESCU 0:11:28 (2) 00:52 0:38:17 (11) 01:41 0:27:31 (19) 01:19:47 04:10
6 3031 Razvan-Toma STANCIULESCU 0:13:51 (4) 01:02 0:39:31 (16) 01:29 0:24:15 (8) 01:20:06 04:29
7 3000 Ciprian PIETRI? 0:15:15 (6) 01:24 0:37:41 (8) 01:34 0:24:39 (10) 01:20:31 04:54
8 3051 Cristi FARCAS 0:16:53 (7) 00:55 0:37:35 (6) 01:23 0:24:58 (11) 01:21:42 06:05
9 3048 Enache CRISTIAN 0:17:40 (11) 01:24 0:35:36 (4) 01:26 0:27:32 (20) 01:23:35 07:58
10 3109 Alexandru-Dan CHESLER 0:17:17 (10) 01:33 0:40:47 (19) 01:35 0:23:10 (4) 01:24:19 08:42
11 3062 Sabin VASILE 0:18:22 (15) 01:26 0:40:04 (17) 01:40 0:22:54 (2) 01:24:24 08:47
12 3054 Ciprian GORGOVAN 0:16:58 (8) 02:01 0:40:39 (18) 01:16 0:23:49 (6) 01:24:40 09:03
13 3098 Ionut DRAGAN 0:18:10 (13) 01:40 0:38:11 (10) 01:45 0:25:24 (13) 01:25:08 09:31
14 3059 Dragos ZORILA 0:18:10 (12) 01:22 0:38:31 (12) 01:55 0:26:29 (15) 01:26:25 10:48
15 3029 Bogdan RUCAREANU 0:21:08 (23) 01:39 0:37:37 (7) 01:45 0:25:56 (14) 01:28:04 12:27
16 3052 Daniel BIRGHILESCU 0:19:30 (19) 01:30 0:39:09 (13) 01:32 0:26:39 (16) 01:28:18 12:41
17 3042 Iulian IONESCU 0:18:57 (18) 02:34 0:41:01 (20) 02:36 0:24:34 (9) 01:29:40 14:03
18 3040 Catalin CINCAN 0:21:02 (22) 02:08 0:39:25 (15) 01:16 0:27:01 (17) 01:30:51 15:14
19 3077 Andrei DOBRE 0:20:37 (21) 01:53 0:39:17 (14) 01:49 0:30:34 (21) 01:34:08 18:31
20 3017 Emilian NEDELCU 0:18:53 (17) 01:37 0:43:00 (21) 01:28 0:32:05 (23) 01:37:01 21:24
21 3033 Costin PETRESCU-NITA 0:20:08 (20) 01:46 0:46:14 (22) 02:43 0:32:19 (24) 01:43:09 27:32:00
22 3086 Ciprian LUPAN 0:22:05 (24) 04:25 0:51:07 (24) 02:04 0:25:17 (12) 01:44:55 29:18:00
23 3058 George OANCEA 0:17:09 (9) 04:24 0:49:45 (23) 01:58 0:31:41 (22) 01:44:55 29:18:00
24 3025 Victor ALAZAROAE 0:30:04 (26) 03:22 0:52:05 (25) 01:45 0:32:58 (25) 02:00:12 44:35:00
DSQ 3005 Daniel RADU 0:22:36 (25) 01:48 0:35:14 (2) 02:06 0:27:11 (18) 01:28:54 1 LAP –

AG 40-44 Masculin

Rank Bib Name Swim T1 Bike T2 Run Total Diff
1 3060 Radu Costin MARGA 0:13:26 (1) 00:49 0:36:18 (3) 01:00 0:21:47 (2) 01:13:19 -
2 3092 Filip GRIGORESCU 0:17:42 (8) 01:01 0:33:06 (2) 01:18 0:23:02 (3) 01:16:07 02:48
3 3030 Mihai CHIOARU 0:17:44 (9) 01:14 0:36:48 (4) 01:39 0:23:29 (4) 01:20:52 07:33
4 3049 Cosmin MIHAI 0:17:27 (7) 01:28 0:38:01 (5) 01:28 0:25:47 (10) 01:24:09 10:50
5 3004 Dragos GALOS 0:18:14 (10) 01:36 0:38:03 (6) 01:43 0:25:32 (7) 01:25:07 11:48
6 3071 Andrei VELICU-DORDEA 0:19:01 (12) 01:18 0:40:38 (9) 01:33 0:24:22 (5) 01:26:50 13:31
7 3018 Victor ZAMFIR 0:19:17 (14) 01:40 0:38:40 (7) 01:39 0:26:02 (11) 01:27:16 13:57
8 3061 Gelu PAZU 0:19:10 (13) 01:02 0:40:35 (8) 01:16 0:25:27 (6) 01:27:29 14:10
9 3104 Razvan AVRAMESCU 0:16:58 (4) 02:02 0:41:52 (10) 01:09 0:27:16 (14) 01:29:14 15:55
10 3022 Corneliu ZGUBEA 0:19:23 (15) 01:38 0:42:15 (11) 01:19 0:25:41 (8) 01:30:14 16:55
11 3016 Bogdan Victor BARBU 0:16:52 (3) 01:57 0:43:32 (12) 01:44 0:27:01 (13) 01:31:04 17:45
12 3012 Cirje COSTEL 0:17:16 (5) 02:30 0:44:28 (14) 01:43 0:26:31 (12) 01:32:27 19:08
13 3074 Silviu ILIESCU 0:22:23 (17) 01:17 0:44:52 (15) 01:22 0:25:43 (9) 01:35:35 22:16
14 3097 Ionut TANDARA 0:24:24 (19) 01:08 0:43:36 (13) 01:56 0:29:36 (16) 01:40:38 27:19:00
15 3037 Tarta SILVIU 0:20:33 (16) 05:56 0:46:31 (16) 01:28 0:27:20 (15) 01:41:46 28:27:00
16 3067 Florin NEMTANU 0:22:35 (18) 02:03 0:47:22 (17) 01:25 0:31:45 (18) 01:45:08 31:49:00
17 3106 Dan PAIUC 0:18:19 (11) 03:40 0:52:49 (18) 03:10 0:30:00 (17) 01:47:57 34:38:00
DNF 3070 Cristian CATALIN 0:13:32 (2) n.a. n.a. n.a. n.a. DNF
DSQ 3047 Cosmin BUSTAN 0:17:16 (6) 01:53 0:33:06 (1) 01:52 0:21:33 (1) 01:15:38 1 LAP –

AG 45-49 Masculin

Rank Bib Name Swim T1 Bike T2 Run Total Diff
1 3066 Liviu VOICU 0:15:06 (1) 01:14 0:38:02 (2) 01:41 0:21:09 (1) 01:17:10 -
2 3027 Adrian ANGELESCU 0:16:44 (2) 01:37 0:38:33 (3) 01:56 0:21:51 (2) 01:20:39 03:29
3 3008 Radu LAURENTIU 0:17:40 (3) 02:29 0:37:47 (1) 01:46 0:23:39 (4) 01:23:20 06:10
4 3007 Andrei MOLDOVANU 0:20:03 (5) 02:35 0:43:37 (4) 02:09 0:25:50 (5) 01:34:12 17:02
5 3056 Zoltan HERCZEG 0:26:04 (7) 02:23 0:43:53 (5) 02:44 0:28:47 (6) 01:43:50 26:40:00
6 3038 Bogdan NASTA 0:19:16 (4) 01:36 0:46:22 (6) 07:37 0:30:41 (7) 01:45:29 28:19:00
7 3065 Constantin PARPALA 0:26:15 (8) 02:54 0:51:37 (8) 03:56 0:22:10 (3) 01:46:50 29:40:00
8 3076 Mihai POGOREVICI 0:21:50 (6) 03:39 0:49:32 (7) 01:54 0:31:43 (8) 01:48:37 31:27:00

AG 50-54 Masculin

Rank Bib Name Swim T1 Bike T2 Run Total Diff
1 3102 Adrian NANULESCU 0:15:51 (1) 01:24 0:39:41 (4) 01:46 0:26:54 (2) 01:25:32 -
2 3003 Daniel Florian MIRON 0:18:48 (3) 01:34 0:36:46 (2) 01:34 0:27:13 (3) 01:25:52 00:20
3 3096 Marius NICOLESCU 0:21:39 (4) 02:12 0:37:44 (3) 02:06 0:30:42 (5) 01:34:22 08:50
4 3020 Gabriel GRIGORE 0:24:26 (6) 01:47 0:41:58 (5) 01:38 0:27:47 (4) 01:37:34 12:02
DSQ 3011 Florian-Sorel NITU 0:17:52 (2) 03:03 0:34:27 (1) 02:45 0:25:56 (1) 01:24:02 1 LAP –
DSQ 3014 Margineanu FELIX 0:23:49 (5) 02:43 0:45:08 (6) 01:34 0:33:23 (6) 01:46:35 1 LAP –

AG 55-59 Masculin

Rank Bib Name Swim T1 Bike T2 Run Total Diff
1 3006 Emil BITULEANU 0:16:06 (1) 01:23 0:38:27 (1) 01:36 0:26:42 (1) 01:24:12 -
2 3036 Virgil CIURDAR 0:18:52 (2) 03:32 0:41:34 (2) 02:01 0:30:24 (2) 01:36:22 12:10
3 3081 Ion DEUSTEANU 0:29:27 (3) 03:56 0:56:20 (3) 02:59 0:37:07 (3) 02:09:47 45:35:00

AG 60+ Masculin

Rank Bib Name Swim T1 Bike T2 Run Total Diff
1 3094 Constantin APOSTU 0:18:14 (1) 01:51 0:42:18 (1) 01:58 0:32:42 (1) 01:37:00 -
2 3055 Serban MIHAI 0:23:04 (2) 02:00 0:45:51 (2) 01:45 0:33:49 (2) 01:46:27 09:27
3 3093 Ionel ALEONTE 0:24:16 (3) 02:44 0:45:54 (3) 01:32 0:37:58 (3) 01:52:22 15:22

Stafeta Corporate

Rank Bib Name Swim T1 Bike T2 Run Total Diff
1 2118 ENERGIC LL 0:05:27 (2) 00:00:38 0:19:33 (1) 00:00:50 0:10:51 (1) 00:37:17 -
2 4019 HARMAN NTG6 0:08:25 (4) 00:00:35 0:22:37 (3) 00:00:53 0:13:36 (3) 00:46:05 08:48
3 4008 CAMPOFRIO & FRIENDS 0:07:36 (3) 00:00:39 0:26:35 (4) 00:00:54 0:11:39 (2) 00:47:21 10:04
4 4004 CAMPOFRIO 3 0:11:12 (8) 00:00:53 0:22:15 (2) 00:00:57 0:17:33 (7) 00:52:47 15:30
5 4005 CAMPOFRIO 4 0:10:29 (7) 00:00:41 0:27:39 (5) 00:01:01 0:13:40 (4) 00:53:28 16:11
6 4002 CAMPOFRIO 1 0:09:35 (6) 00:00:52 0:36:03 (6) 00:01:10 0:15:40 (6) 01:03:18 26:01
7 4003 CAMPOFRIO 2 0:12:20 (9) 00:00:54 0:39:01 (7) 00:01:28 0:14:20 (5) 01:08:01 30:44
DNF 4006 CAMPOFRIO 5 0:03:26 (1) n.a. n.a. n.a. n.a. DNF
DNF 2117 STAFETA VEDETELOR BY CAMPOFRIO 0:08:42 (5) n.a. n.a. n.a. n.a. DNF

Stafeta Family

Rank Bib Name Swim T1 Bike T2 Run Total Diff
1 2115 CEI 2 PREDA DIN BSC 0:10:34 (1) 00:01:47 0:30:36 (2) 00:01:11 0:16:15 (1) 01:00:21 -
2 2112 FAMILIA PAIUC BSC TEAM 0:10:42 (2) 00:01:54 0:26:04 (1) 00:01:14 0:22:28 (2) 01:02:21 02:00

Stafeta Friends Mixt

Rank Bib Name Swim T1 Bike T2 Run Total Diff
1 4001 ASP – BRASOV 0:07:53 (3) 00:00:41 0:19:58 (1) 00:00:56 0:11:57 (4) 00:41:22 -
2 4000 KUNG FU PANDA 0:05:17 (1) 00:00:44 0:22:43 (5) 00:01:02 0:13:25 (6) 00:43:10 01:48
3 4007 MST 0:06:06 (2) 00:00:38 0:20:57 (2) 00:06:05 0:10:30 (1) 00:44:14 02:52
4 4011 CAMPOFRIO & FRIENDS 2 0:09:36 (6) 00:01:29 0:21:34 (3) 00:01:03 0:11:17 (2) 00:44:57 03:35
5 2111 TESTOSII BSC 1 0:08:29 (4) 00:00:40 0:22:36 (4) 00:00:59 0:12:44 (5) 00:45:26 04:04
6 4010 OLD SHARKS BSC 0:08:49 (5) 00:00:48 0:28:28 (7) 00:01:14 0:11:31 (3) 00:50:48 09:26
7 4009 TREI IN UNU 0:10:25 (7) 00:00:56 0:25:10 (6) 00:01:07 0:13:48 (7) 00:51:25 10:03
8 4013 SABINA CORNOVAC & FRIENDS 0:16:13 (8) 00:00:51 0:30:26 (8) 00:01:09 0:17:29 (8) 01:06:05 24:43

Stafeta Friends Masculin

Rank Bib Name Swim T1 Bike T2 Run Total Diff
1 2113 TRIADA FANTASTICA 0:05:38 (1) 00:00:37 0:19:38 (1) 00:01:08 0:09:06 (1) 00:36:04 -
2 4027 TEAM AVD 0:07:14 (2) 00:00:39 0:21:04 (3) 00:00:50 0:11:21 (5) 00:41:05 05:01
3 4017 VLADISLAV 0:08:06 (3) 00:00:37 0:21:01 (2) 00:01:16 0:12:35 (6) 00:43:34 07:30
4 2116 SPORT LA ORICE VARSTA 0:08:44 (5) 00:01:07 0:22:55 (5) 00:01:12 0:10:19 (2) 00:44:15 08:11
5 4012 THE_WALKIE_TALKIES 0:10:13 (8) 00:01:18 0:22:44 (4) 00:00:58 0:10:20 (3) 00:45:32 09:28
6 4014 SORIN CHINEA?A & FRIENDS 0:08:37 (4) 00:00:47 0:25:12 (7) 00:00:56 0:10:50 (4) 00:46:20 10:16
7 2114 INVICTUS BSC 0:10:42 (9) 00:00:52 0:23:30 (6) 00:01:02 0:12:56 (7) 00:49:00 12:56
DNF 4016 DADDY COOL & FRIENDS 0:09:05 (6) n.a. n.a. n.a. n.a. DNF
DNF 4015 CRISTIAN FLOREA & FRIENDS 0:09:06 (7) n.a. n.a. n.a. n.a. DNF

Stafeta Para-Atleti

Rank Bib Name Swim T1 Bike T2 Run Total Diff
1 4018 TETRA TITANS n.a. n.a. n.a. n.a. n.a. 01:49:41 -

Copii 9 ani Feminin

Rank Bib Name Swim T1 Run Total Diff
1 2025 Ioana NEAMTU 0:03:57 (3) 00:01:06 0:06:14 (1) 00:11:16 -
2 2015 Ilinca AMBROZIE 0:03:46 (2) 00:01:17 0:06:22 (2) 00:11:24 00:08
3 2010 Noemi CONSTANTINESCU 0:04:14 (5) 00:01:06 0:07:16 (3) 00:12:36 01:20
3 2034 Ana DINCA 0:04:07 (4) 00:01:12 0:07:18 (4) 00:12:36 01:20
4 2006 Bianca LUNGU 0:04:23 (6) 00:01:24 0:07:23 (6) 00:13:09 01:53
5 2038 Raluca VILCU 0:04:27 (7) 00:01:22 0:07:21 (5) 00:13:09 01:53
6 2016 Ioana IANCU 0:05:20 (9) 00:01:14 0:07:24 (7) 00:13:58 02:42
7 2067 Raluca MACAVEI 0:04:39 (8) 00:01:26 0:08:33 (9) 00:14:36 03:20
8 2007 Denisa TUFARU 0:06:52 (11) 00:01:20 0:08:03 (8) 00:16:14 04:58
9 2003 Maria CONSTANTIN 0:06:49 (10) 00:01:33 0:11:00 (10) 00:19:20 08:04
DNF 2045 Andreea SPATARU 0:03:30 (1) n.a. n.a. DNF

Copii 10 ani Feminin

Rank Bib Name Swim T1 Run Total Diff
1 2040 Bianca RUSU-EREMIA 0:03:58 (2) 00:00:54 0:05:45 (1) 00:10:37 -
2 2050 Timeea LAZAR 0:03:53 (1) 00:01:06 0:06:31 (2) 00:11:29 00:52
3 2053 Teodora Maria MIHAI 0:04:12 (3) 00:01:31 0:07:37 (4) 00:13:19 02:42
4 2013 Ioana PREDA 0:04:35 (4) 00:01:18 0:07:31 (3) 00:13:23 02:46
5 2037 Maria KEHAIYAN 0:04:39 (5) 00:01:14 0:07:57 (5) 00:13:49 03:12

Copii 11 ani Feminin

Rank Bib Name Swim T1 Run Total Diff
1 2014 Rebecca NEAGU 0:03:37 (1) 00:01:02 0:06:16 (2) 00:10:54 -
1 2005 Ana Maria STROE 0:03:45 (3) 00:01:01 0:06:09 (1) 00:10:54 -
2 2079 Ioana BADEA 0:03:46 (4) 00:01:02 0:06:26 (3) 00:11:14 00:20
3 2030 Maria OPREA 0:03:40 (2) 00:01:07 0:07:07 (5) 00:11:54 01:00
4 2001 Raluca Alexandra BOBOC 0:04:24 (5) 00:01:20 0:06:35 (4) 00:12:18 01:24
5 2031 Carmen BRATICEVICI 0:04:33 (6) 00:01:13 0:07:32 (6) 00:13:17 02:23
6 2063 Denisa IOV 0:05:16 (7) 00:01:25 0:07:55 (7) 00:14:35 03:41

Copii 12 ani Feminin

Rank Bib Name Swim T1 Run Total Diff
1 2047 Ariana CHIS 0:03:21 (1) 00:00:59 0:06:00 (3) 00:10:19 -
2 2059 Anastasia GANEA 0:04:01 (4) 00:01:04 0:05:42 (2) 00:10:47 00:28
3 2058 Denisa CRALEA 0:04:20 (5) 00:00:56 0:05:34 (1) 00:10:49 00:30
4 2091 Presiyana ATANASOVA 0:03:52 (3) 00:01:08 0:06:39 (5) 00:11:39 01:20
6 2060 Livia TINCU 0:04:21 (6) 00:01:10 0:06:33 (4) 00:12:03 01:44
5 2020 Ioana GOMOI 0:03:33 (2) 00:01:02 0:07:29 (6) 00:12:03 01:44
7 2087 Ingrid NEDELCU 0:05:00 (7) 00:01:13 0:08:34 (7) 00:14:45 04:26

Copii 13 ani Feminin

Rank Bib Name Swim T1 Run Total Diff
1 2039 Ana BESENYEI 0:03:40 (2) 00:00:56 0:06:04 (1) 00:10:39 -
2 2009 Maria CONSTANTINESCU 0:03:33 (1) 00:00:56 0:06:33 (5) 00:11:01 00:22
3 2028 Ilinca AVRAMESCU 0:04:01 (4) 00:00:59 0:06:05 (2) 00:11:04 00:25
4 2084 Teodora CRISTEA 0:04:45 (5) 00:01:01 0:06:11 (3) 00:11:56 01:17
5 2055 Denisa AVRAM 0:05:07 (7) 00:01:04 0:06:28 (4) 00:12:38 01:59
6 2017 Sonia AL MARII 0:03:53 (3) 00:01:19 0:07:44 (7) 00:12:56 02:17
7 2083 Alexandra COSTAN 0:05:09 (8) 00:01:04 0:07:26 (6) 00:13:39 03:00
8 2056 Ana-Maria PALADE 0:04:50 (6) 00:01:16 0:08:38 (8) 00:14:42 04:03

Cadeti Feminin

Rank Bib Name Swim T1 Run Total Diff
1 1022 Andreea Maria MATEI BOBARNAC 0:06:19 (2) 00:00:56 0:12:19 (2) 00:19:33 -
2 506 Mevsim MAHMUDOVA 0:07:43 (6) 00:01:05 0:11:23 (1) 00:20:10 00:37
3 1004 Luna POPA 0:06:13 (1) 00:01:01 0:13:54 (3) 00:21:07 01:34
4 1021 Ana Maria VULPOIU 0:06:54 (3) 00:01:10 0:14:18 (5) 00:22:21 02:48
5 1025 Miruna POSTOLACHE 0:06:58 (4) 00:01:27 0:14:15 (4) 00:22:39 03:06
6 1003 Natalia VASILESCU 0:07:11 (5) 00:01:05 0:15:43 (9) 00:23:58 04:25
7 1012 Alexandra RADU 0:09:08 (7) 00:01:07 0:14:53 (7) 00:25:07 05:34
8 1013 Lavinia IASAR 0:09:46 (8) 00:01:12 0:14:50 (6) 00:25:48 06:15
9 1014 Evelyn TANASE 0:09:52 (9) 00:01:09 0:14:59 (8) 00:25:59 06:26

Juniori Feminin

Rank Bib Name Swim T1 Run Lap1 Run Lap2 Run Lap3 Run Total Diff
1 501 Dayana BUDISAN 0:14:56 (1) 00:01:07 08:05 08:26 08:47 0:25:17 (1) 00:41:19 -

Elite Feminin

Rank Bib Name Swim T1 Run Lap1 Run Lap2 Run Lap3 Run Total Diff
1 5 Andreea BALAN 0:10:58 (1) 00:01:02 07:47 07:53 08:00 0:23:39 (2) 00:35:39 -
2 4 Stefania ION 0:12:10 (2) 00:01:16 07:34 07:40 07:57 0:23:10 (1) 00:36:34 00:55

Copii 9 ani Masculin

Rank Bib Name Swim T1 Run Total Diff
1 2033 Catalin TANASE 0:03:47 (1) 00:01:14 0:06:20 (1) 00:11:21 -
2 2011 Adrian DRAGOTA 0:03:59 (2) 00:01:10 0:06:23 (2) 00:11:31 00:10
3 2048 Eric DRAGHICI 0:04:51 (3) 00:01:30 0:06:40 (4) 00:13:00 01:39
4 2076 Mihnea ABICULESEI 0:05:07 (4) 00:01:36 0:06:25 (3) 00:13:08 01:47
5 2095 Sasho VESELINOV 0:05:36 (5) 00:01:31 0:07:34 (7) 00:14:40 03:19
6 2002 Gergo PAP 0:05:52 (6) 00:01:24 0:07:29 (6) 00:14:44 03:23
7 3026 Luca ROSCANEANU 0:06:15 (7) 00:01:10 0:07:22 (5) 00:14:46 03:25
8 2097 Gabriel DRYANKOV 0:06:42 (8) 00:01:27 0:09:12 (8) 00:17:20 05:59

Copii 10 ani Masculin

Rank Bib Name Swim T1 Run Total Diff
1 2077 Darius TEISANU 0:03:39 (2) 00:01:10 0:05:48 (2) 00:10:36 -
2 2078 Rares BADEA 0:03:46 (3) 00:01:08 0:05:53 (3) 00:10:47 00:11
3 2004 Mihai CONSTANTIN 0:03:35 (1) 00:01:05 0:06:10 (4) 00:10:50 00:14
4 2096 Daren KIRILOV 0:03:54 (4) 00:01:01 0:06:19 (6) 00:11:13 00:37
5 2066 Cosmin CIORTAN 0:05:08 (11) 00:01:01 0:05:32 (1) 00:11:41 01:05
6 2029 Mihnea AVRAMESCU 0:04:47 (7) 00:01:04 0:06:16 (5) 00:12:06 01:30
7 2027 Victor GOLIC 0:04:23 (6) 00:01:12 0:06:41 (7) 00:12:15 01:39
8 2023 Edward MURARU 0:04:22 (5) 00:01:14 0:06:50 (9) 00:12:25 01:49
9 2012 Alex PAIUC 0:04:56 (10) 00:01:15 0:06:48 (8) 00:12:58 02:22
10 2094 Pavel DIMITROV 0:04:47 (8) 00:01:58 0:07:22 (10) 00:14:06 03:30
11 2088 Radu CARSTEANU 0:04:53 (9) 00:01:33 0:09:28 (12) 00:15:53 05:17
12 2019 Andrei GOMOI 0:05:12 (12) 00:02:22 0:08:44 (11) 00:16:17 05:41

Copii 11 ani Masculin

Rank Bib Name Swim T1 Run Total Diff
1 2042 Paul SERBAN 0:03:28 (1) 00:01:00 0:05:17 (1) 00:09:45 -
2 2080 Carol POPA 0:03:49 (3) 00:00:58 0:05:31 (2) 00:10:17 00:32
3 2026 Alexandru BIRGHILESCU 0:03:55 (4) 00:01:13 0:05:46 (3) 00:10:53 01:08
4 2065 Matei NECULAI 0:04:23 (6) 00:01:08 0:05:48 (4) 00:11:18 01:33
5 2021 Petru ANGHEL 0:03:43 (2) 00:01:14 0:06:55 (6) 00:11:52 02:07
6 2069 Octavian BUHOCI 0:04:22 (5) 00:01:20 0:06:35 (5) 00:12:17 02:32
7 2093 Filip NAZAROV 0:04:50 (7) 00:01:12 0:07:17 (8) 00:13:18 03:33
8 2081 David BLEJAN 0:05:44 (8) 00:01:18 0:07:05 (7) 00:14:07 04:22
9 2073 Radu BAN 0:06:15 (11) 00:01:15 0:07:19 (9) 00:14:48 05:03
10 2085 Florea PAUL 0:05:52 (9) 00:01:35 0:07:22 (10) 00:14:48 05:03
11 2086 Tudor FLOREA 0:06:19 (12) 00:01:29 0:07:37 (11) 00:15:25 05:40
12 3025 Moga ROSCANEANU 0:05:53 (10) 00:01:25 0:08:37 (13) 00:15:54 06:09
13 3027 Antonio NITU 0:06:39 (13) 00:01:23 0:08:36 (12) 00:16:37 06:52

Copii 12 ani Masculin

Rank Bib Name Swim T1 Run Total Diff
1 2044 Ede VLADAR 0:03:42 (7) 00:01:11 0:05:14 (1) 00:10:06 -
2 2032 Victor MIHU 0:03:20 (1) 00:00:55 0:05:57 (8) 00:10:11 00:05
2 2049 Luca Mihai ANDREI 0:03:25 (3) 00:01:08 0:05:39 (5) 00:10:11 00:05
3 2061 Stefan SIMION 0:03:40 (6) 00:01:04 0:05:34 (3) 00:10:17 00:11
4 2099 Vlad SENDROIU 0:03:44 (9) 00:01:02 0:05:34 (4) 00:10:19 00:13
5 2089 Matei PETRASCU 0:03:35 (4) 00:01:05 0:05:45 (6) 00:10:23 00:17
6 2070 David MIHAI 0:03:23 (2) 00:01:10 0:06:01 (9) 00:10:33 00:27
7 2046 Horea RUSU 0:03:55 (11) 00:01:25 0:05:30 (2) 00:10:49 00:43
8 2090 Ivailo STRUPCHANSKI 0:03:59 (12) 00:01:01 0:06:06 (10) 00:11:06 01:00
9 2041 Alexandru FIZESAN 0:03:42 (8) 00:01:30 0:06:21 (11) 00:11:32 01:26
10 2075 Denis CHIFOR 0:04:45 (14) 00:01:04 0:05:51 (7) 00:11:38 01:32
11 2024 Mihnea BALUTA 0:03:53 (10) 00:01:03 0:06:43 (13) 00:11:38 01:32
12 2068 Angelo Patrick Cosmin BAICU 0:03:37 (5) 00:01:09 0:06:54 (14) 00:11:39 01:33
13 2018 Mihai TUTUGAN 0:04:14 (13) 00:01:06 0:06:27 (12) 00:11:46 01:40
14 3029 Razvan COSTESCU 0:05:19 (15) 00:01:47 0:08:22 (15) 00:15:28 05:22

Copii 13 ani Masculin

Rank Bib Name Swim T1 Run Total Diff
1 2035 Rares Alexandru PANAIT 0:03:24 (5) 00:00:56 0:04:59 (1) 00:09:18 -
2 2082 Vlad CATANA 0:03:18 (3) 00:01:02 0:05:03 (2) 00:09:21 00:03
3 2036 Darius Ionut SOARE 0:03:20 (4) 00:01:02 0:05:25 (3) 00:09:46 00:28
4 2043 Vlad POP 0:03:41 (8) 00:01:06 0:05:30 (4) 00:10:16 00:58
5 2072 Vlad GHERGHEL 0:03:12 (2) 00:01:04 0:06:10 (7) 00:10:25 01:07
6 2000 Razvan HODINA 0:03:08 (1) 00:01:21 0:06:08 (6) 00:10:37 01:19
7 3023 Mihai COMENDANT 0:03:41 (7) 00:01:08 0:06:07 (5) 00:10:55 01:37
8 2022 Vlad IOSIPESCU 0:03:27 (6) 00:01:07 0:06:34 (11) 00:11:06 01:48
9 2052 Radu BONDEI 0:03:55 (9) 00:01:08 0:06:34 (10) 00:11:36 02:18
10 2098 Andrei GELEA 0:04:26 (12) 00:01:13 0:06:13 (8) 00:11:51 02:33
11 2074 Codrin RUSU 0:03:59 (11) 00:02:14 0:06:34 (9) 00:12:46 03:28
12 3022 Erik ARSENIE 0:03:58 (10) 00:01:24 0:07:43 (12) 00:13:04 03:46

Copii 13 ani Masculin

Rank Bib Name Swim T1 Run Total Diff
1 2035 Rares Alexandru PANAIT 0:03:24 (5) 00:00:56 0:04:59 (1) 00:09:18 -
2 2082 Vlad CATANA 0:03:18 (3) 00:01:02 0:05:03 (2) 00:09:21 00:03
3 2036 Darius Ionut SOARE 0:03:20 (4) 00:01:02 0:05:25 (3) 00:09:46 00:28
4 2043 Vlad POP 0:03:41 (8) 00:01:06 0:05:30 (4) 00:10:16 00:58
5 2072 Vlad GHERGHEL 0:03:12 (2) 00:01:04 0:06:10 (7) 00:10:25 01:07
6 2000 Razvan HODINA 0:03:08 (1) 00:01:21 0:06:08 (6) 00:10:37 01:19
7 3023 Mihai COMENDANT 0:03:41 (7) 00:01:08 0:06:07 (5) 00:10:55 01:37
8 2022 Vlad IOSIPESCU 0:03:27 (6) 00:01:07 0:06:34 (11) 00:11:06 01:48
9 2052 Radu BONDEI 0:03:55 (9) 00:01:08 0:06:34 (10) 00:11:36 02:18
10 2098 Andrei GELEA 0:04:26 (12) 00:01:13 0:06:13 (8) 00:11:51 02:33
11 2074 Codrin RUSU 0:03:59 (11) 00:02:14 0:06:34 (9) 00:12:46 03:28
12 3022 Erik ARSENIE 0:03:58 (10) 00:01:24 0:07:43 (12) 00:13:04 03:46

Cadeti Masculin

Rank Bib Name Swim T1 Run Total Diff
1 1007 Erick Lorincz ROGOZ 0:05:38 (1) 00:00:55 0:09:55 (1) 00:16:28 -
2 1020 Dominic MEGHEA 0:05:41 (2) 00:00:58 0:10:37 (3) 00:17:16 00:48
3 1023 Andrei SENDROIU 0:05:59 (4) 00:00:59 0:10:36 (2) 00:17:33 01:05
4 1006 Gabi BOCA 0:06:08 (5) 00:01:01 0:11:10 (6) 00:18:19 01:51
5 1024 Stefan TUTUGAN 0:06:43 (6) 00:01:04 0:10:45 (4) 00:18:32 02:04
6 1019 Kristiyan CONEV 0:06:56 (9) 00:00:56 0:10:47 (5) 00:18:38 02:10
7 1002 Leon STAN 0:05:44 (3) 00:01:16 0:13:25 (11) 00:20:24 03:56
8 1008 Laurentiu SMIRNOV 0:08:06 (13) 00:01:17 0:11:24 (7) 00:20:45 04:17
9 1011 Emilian IVANOV 0:07:48 (11) 00:01:13 0:11:47 (8) 00:20:47 04:19
10 1017 Draghici IONUT – MIHAI 0:08:04 (12) 00:01:11 0:12:26 (9) 00:21:40 05:12
11 1018 Hari NAZAROV 0:07:42 (10) 00:01:09 0:13:19 (10) 00:22:08 05:40
12 1000 Daniel POPESCU 0:06:56 (8) 00:01:27 0:14:39 (12) 00:23:02 06:34
13 1001 Andrei BACIU 0:06:56 (7) 00:01:12 0:15:21 (13) 00:23:28 07:00
14 1016 Filip CIRTOG 0:08:10 (14) 00:01:14 0:17:42 (14) 00:27:05 10:37

Juniori Masculin

Rank Bib Name Swim T1 Run Lap1 Run Lap2 Run Lap3 Run Total Diff
1 500 Andrei CHIS 0:11:02 (2) 00:00:56 06:04 06:23 06:52 0:19:18 (1) 00:31:14 -
2 504 Catalin-Eladio ROMAS 0:11:30 (4) 00:00:56 06:29 06:50 07:01 0:20:19 (2) 00:32:44 01:30
3 502 Adi MORAR 0:10:53 (1) 00:00:59 07:10 07:34 07:55 0:22:39 (4) 00:34:29 03:15

Elite Masculin

Rank Bib Name Swim T1 Run Lap1 Run Lap2 Run Lap3 Run Total Diff
1 3 George MURAR 0:10:56 (1) 00:01:03 06:28 06:45 07:25 0:20:37 (1) 00:32:35 -
2 1 Alexandru Adrian DUMITRU 0:14:51 (2) 00:01:08 07:12 07:24 07:13 0:21:49 (2) 00:37:47 05:12

AG 20-24 Masculin

Rank Bib Name Swim T1 Run Lap1 Run Lap2 Run Lap3 Run Total Diff
1 3008 Nechita VLADIMIR EUGEN 0:17:03 (1) 00:01:19 07:13 07:29 07:27 0:22:08 (1) 00:40:30 -
2 3005 Alexandru IVANOV 0:18:48 (2) 00:01:21 09:26 09:05 09:12 0:27:42 (2) 00:47:51 07:21

AG 30-34 Masculin

Rank Bib Name Swim T1 Run Lap1 Run Lap2 Run Lap3 Run Total Diff
1 3009 Valentin ROSIOARA 0:11:53 (1) 00:01:17 07:14 07:02 06:57 0:21:12 (1) 00:34:22 -
2 3006 Sergiu ILIES 0:18:46 (2) 00:02:23 08:15 08:26 08:24 0:25:03 (2) 00:46:11 11:49

AG 35-39 Masculin

Rank Bib Name Swim T1 Run Lap1 Run Lap2 Run Lap3 Run Total Diff
1 3011 Dragos PINTILIE 0:11:43 (1) 00:01:34 07:39 07:46 07:52 0:23:16 (1) 00:36:32 -

AG 40-44 Masculin

Rank Bib Name Swim T1 Run Lap1 Run Lap2 Run Lap3 Run Total Diff
1 3003 Gheorghe MARIAN 0:11:59 (1) 00:01:30 07:26 07:23 07:41 0:22:29 (1) 00:35:57 -
2 3007 Victor ZAMFIR 0:21:26 (2) 00:01:38 08:12 08:59 08:40 0:25:50 (2) 00:48:53 12:56

AG 50-54 Masculin

Rank Bib Name Swim T1 Run Lap1 Run Lap2 Run Lap3 Run Total Diff
1 3001 Gabriel GRIGORE 0:22:41 (1) 00:01:40 07:48 08:19 08:43 0:24:49 (1) 00:49:09 -

Pin It on Pinterest