daniel-attila

In data de 28 aprilie, sportivul junior Daniel Attila a luat startul la concursul din Antalya la categoria juniori si s-a clasat pe locul 51. Au luat startul aproape 70 de concurenti din intreaga Europa. Concursul a fost unul foarte puternic printre victime sale numarindu-se campionul european din 2012 care a fost descalificat. Proba de inot a fost facuta in mare, temperatura apei la ora startului fiind de 22 de grade. Sportivul nostru a iesit din apa cu 2 minunte intirziere. Intirzierea a crescut la ciclism doarece nu a avut un pluton cu care sa lucreze. Acest rezultat nu este unul rau pentru aceasta perioada de pregatire fiind o fotografie reala, dandu-ne posibilitate de a analiza si corecta punctele slabe. Urmatorul concurs al sportivului este concursul de la Tiszaujvaros din 14-16 iunie.