Pe data de 25 februarie, la Complexul Olimpic Sydney 2000, a fost organizata Cupa Federatiei la Aquathlon care a contat si ca bareme de verificare pentru Loturile Nationale de Triatlon. Peste 100 de sportivi s-au prezentat la startul competitiei, veniti de la 18 cluburi afiliate la FRTRI.

Cupa Federatiei si bareme de verificare 2018

In cazul juniorilor si U23, au reusit sa treaca baremele de verificare sportivii: Antoanela Manac, Ion Alexandru, Cristian Tranulea, Andrei Chis, Erick Rogoz, Catalin Romas si Stefan Troanca. Majoritatea acestor sportivi si-au imbunatatit semnificativ timpii, atat la inot cat si la alergare, fata de baremele de verificare din 2017. Rezultate promitatoare am vazut si in cazul sportivilor Rebeca Pojar, Tarlea Ionut si Adrian Morar. Rezultatele si analiza rezultatelor le vedeti aici.

Cupa Federatiei si bareme de verificare 2018

In cazul cadetilor, baremul a fost trecut de Delia Dudau, Andreea Iordache, Boca Gabriel, Andrei Sendroiu, Catana Vlad, Darius Soare. Rezultate bune per total au avut Alice Perjoiu, Szabo Sara, Albert Stratulat, Pop Vlad, Gabriel Hliban, Razvan Hodina si Rares Panait. Rezultatele cadetilor si analiza acestora le vedeti aici.

La competitia copiilor, castigatori au fost :
11 ani fete : Rusu Eremia-Bianca – BSC Bucuresti
11 ani baieti : Badea Rares – Atena Constanta
12 ani fete : Badea Ioana – Atena Constanta
12 ani baieti : Serban Paul – Aqua 01 Cluj
13 ani fete : Chis Ariana – Politehnica Cluj
13 ani baieti : Vladar Ede – Aqua 01 Cluj.

Cupa Federatiei si bareme de verificare 2018

Rezultate excelente au fost la competitia pentru amatori, dominata clar de baietii de la CSA Steaua, unde George Murar si Valentin Rosioara au reusit sa treaca baremele de verificare pentru juniori si U23 (!) si Beres Hunor, avand cel mai bun timp de alergare din competitie, a fost mai rapid decat cel mai bun alergator dintre Juniori/U23, Erick Rogoz.

Rezultate complete

CATEGORIA 11 ANI FETE

Poz. Concurent Club Anul nasterii Inot Alergare Total
1 RUSU-EREMIA BIANCA BSC BUCURESTI 2007 2.58 4.32 7.30
2 MUNTEANU MARIA ATENA CONSTANTA 2007 2.51 5.22 8.13
3 IATAN ILINCA MARIA MASTER SWIM&TRI 2007 3.09 5.07 8.16
4 FRUNZA INGRID IOANA 2007 2.42 5.35 8.17
5 TEODORA MARIA MIHAI AQUA SPORT GALATI 2007 2.54 5.25 8.19
6 DANILOV RAISA DANUBE SWIM CLUB 2007 3.13 5.26 8.39

CATEGORIA 11 ANI BAIETI

Poz. Concurent Club Anul nasterii Inot Alergare Total
1 BADEA RARES ATENA CONSTANTA 2007 2.40 4.38 7.18
2 TEISANU DARIUS ATENA CONSTANTA 2007 2.37 4.47 7.24
3 RAGEA DAVID DANUBE SWIM CLUB 2007 2.51 5.32 8.23
3 CIORTAN COSMIN AQUA VITA TULCEA 2007 3.40 4.43 8.23
5 UDEANU YOUNES MASTER SWIM&TRI 2007 3.37 5.19 8.56

CATEGORIA 12 ANI FETE

Poz. Concurent Club Anul nasterii Inot Alergare Total
1 BADEA IOANA ATENA CONSTANTA 2006 2.30 4.53 7.23
2 ALEXANDRA SOPHIE IOFCIU PCT CONSTANTA 2006 2.46 5.08 7.54
3 ADRIANA MARIA RADU AQUA SPORT GALATI 2006 2.47 5.23 8.10
4 GHETAU MARIA DANUBE SWIM CLUB 2006 3.10 5.12 8.22
5 NEGRU IOANA ALEXANDRA TRIALUTA SF GHEORGHE 2006 3.25 5.17 8.42
6 RALUCA ALEXANDRA BOBOC AQUA SPORT GALATI 2006 3.27 5.28 8.55
7 BURLUI ALEXIA DANUBE SWIM CLUB 2006 3.09 6.13 9.22

CATEGORIA 12 ANI BAIETI

Poz. Concurent Club Anul nasterii Inot Alergare Total
1 SERBAN PAUL AQUA 01 CLUJ 2006 2.34 4.22 6.56
2 POPA CAROL ATENA CONSTANTA 2006 2.44 4.27 7.11
3 TEODOR COSMIN ATENA CONSTANTA 2006 2.47 4.43 7.30
4 NECULAI MATEI AQUA VITA TULCEA 2006 3.10 4.51 8.01
5 POP RADU AQUA 01 CLUJ 2006 3.23 5.20 8.43
6 BAN RADU H2O TEAM MURES 2006 4.01 5.32 9.33
7 DOBRE KALMAN-TOMA MASTER SWIM&TRI 2006 4.33 5.23 9.56

CATEGORIA 13 ANI FETE

Poz. Concurent Club Anul nasterii Inot Alergare Total
1 CHIS ARIANA POLITEHNICA CLUJ 2005 2.33 4.34 7.07
2 CRALEA DENISA AQUA VITA TULCEA 2005 3.12 4.49 8.01
3 TINCU LIVIA AQUA VITA TULCEA 2005 2.59 5.38 8.37
4 CRACIU ANDRA-FLAVIA H2O TEAM MURES 2005 4.31 5.32 10.03

CATEGORIA 13 ANI BAIETI

Poz. Concurent Club Anul nasterii Inot Alergare Total
1 VLADAR EDE AQUA 01 CLUJ 2005 2.40 4.28 7.07
2 SENDROIU VLAD SEVEN ATHLETIC 2005 2.43 4.36 7.19
3 RUSU HOREA AQUA 01 CLUJ 2005 2.50 4.37 7.27
4 TEREBESI NANDOR AQUA 01 CLUJ 2005 2.53 4.37 7.30
5 FIZESAN ALEXANDRU AQUA 01 CLUJ 2005 2.35 4.57 7.32
6 STEFAN SIMION AQUA VITA TULCEA 2005 2.41 5.06 7.47
7 PAP TAMAS MASTER SWIM&TRI 2005 3.16 5.21 8.37
8 CHIFOR DENIS AQUA 01 CLUJ 2005 3.51 4.59 8.51
9 BARTHA TAMAS MASTER SKI&BIKE 2005 4.09 5.38 9.47

CATEGORIA PARATRIATHLON

Poz. Concurent Club Anul nasterii Inot Alergare Total
1 NOTRETU ARIAN-CRISTIAN MASTER SWIM&TRI 2005 2.50 6.27 9.17

CATEGORIA CADETI 14-16 FETE

Poz. Concurent Club Anul nasterii Inot Alergare Total
1 DUDAU DELIA DANUBE SWIM CLUB 2003 5.53 9.53 15.46
2 ALICE PERJOIU CSA STEAUA 2003 6.25 9.45 16.10
3 IORDACHE ANDREEA-DIANA MASTER SWIM&TRI 2003 5.51 10.22 16.13
4 SZABO SARA POLITEHNICA CLUJ 2004 5.31 10.53 16.24
5 ANNA-MARIA BESENYEI BSC BUCURESTI 2004 5.45 11.00 16.45
6 ANDREI ALINA DANUBE SWIM CLUB 2003 5.45 12.09 17.54
7 CRIHANA DENISA DANUBE SWIM CLUB 2003 5.53 12.16 18.09
8 AVRAM DENISA AQUA VITA TULCEA 2004 8.04 10.49 18.53
9 IASAR LAVINIA AQUA VITA TULCEA 2003 7.41 12.20 20.01
10 DOBRE ANA-MARIA MASTER SWIM&TRI 2004 9.35 12.31 22.06
11 TATCU SABINA AQUA VITA TULCEA 2003 8.32 16.10 24.42
12 TANASE EVELYN AQUA VITA TULCEA 2003 10.06 14.38 24.44

CATEGORIA CADETI 14-16 BAIETI

Poz. Concurent Club Anul nasterii Inot Alergare Total
1 BOCA GABRIEL POLITEHNICA CLUJ 2002 5.24 8.48 14.12
1 SENDROIU ANDREI SEVEN ATHLETIC 2003 5.24 8.48 14.12
2 CATANA VLAD ATENA CONSTANTA 2004 5.16 9.27 14.43
3 SOARE DARIUS IONUT MASTER SWIM&TRI 2004 5.37 9.16 14.53
4 STRATULAT ALBERT DANUBE SWIM CLUB 2002 5.39 9.26 15.05
5 POP VLAD AQUA 01 CLUJ 2004 5.57 9.12 15.09
6 RAZVAN HODINA AQUA SPORT GALATI 2004 5.02 10.13 15.15
7 PANAIT RARES-ALEXANDRU MASTER SWIM&TRI 2004 6.15 9.13 15.28
8 HILBAN GABRIEL CSA STEAUA 2002 5.32 9.58 15.30
9 NANULESCU ALEXANDRU BSC BUCURESTI 2004 5.33 11.19 16.52
10 IVANOV EMILIAN AQUA VITA TULCEA 2002 6.33 10.31 17.04
11 POP OVIDIU AQUA 01 CLUJ 2004 6.06 11.07 17.13
12 MARINESCU ALEXANDRESCU CSA STEAUA 2003 5.55 11.42 17.37
13 RUSU CODRIN H2O TEAM MURES 2004 6.11 11.34 17.45
14 MEHEDINTIU GEORGE AQUA VITA TULCEA 2002 8.06 10.03 18.09
15 GELEA ANDREI CS OLIMPIA BUCURESTI 2004 7.25 11.52 19.17

CATEGORIA JUNIORI 17-19 FETE

Poz. Concurent Club Anul nasterii Inot Alergare Total
1 POJAR REBECA POLITEHNICA CLUJ 2000 9.26 20.38 30.04
2 ANDREA MARIA M.BOBARNAC CS OLIMPIA BUCURESTI 2002 11.21 20.26 31.47
3 BUDISAN DAYANA POLITEHNICA CLUJ 2000 12.06 21.08 33.14
4 FRANT MADALINA CS OLIMPIA BUCURESTI 2001 11.17 22.24 33.41
5 VULPOIU ANA MARIA CS OLIMPIA BUCURESTI 2001 13.17 25.20 38.37

CATEGORIA JUNIORI 17-19 MASCULIN

Poz. Concurent Club Anul nasterii Inot Alergare Total
1 TRANULEA CRISTIAN ATENA CONSTANTA 2000 8.41 17.24 26.05
2 ROGOZ ERICK POLITEHNICA CLUJ 2001 9.12 16.56 26.08
3 ROMAS CATALIN CS OLIMPIA BUCURESTI 2000 9.25 17.25 26.50
4 CHIS ANDREI CSM CLUJ 1999 9.58 17.00 26.58
5 TROANCA STEFAN CS OLIMPIA BUCURESTI 2000 9.52 17.15 27.07
6 TIRLEA IONUT CSM PITESTI 2000 8.41 20.02 28.43
7 MORAR ADRIAN POLITEHNICA CLUJ 2000 9.23 20.06 29.29
8 CIOCAN CRISTIAN AQUA VITA TULCEA 2001 14.18 19.16 33.34
9 SOLEA LUCA MIHAI 2001 12.57 21.08 34.05
10 DANILA COSMIN AQUA VITA TULCEA 2001 13.50 20.33 34.23
11 SAFCA DUMITREL AQUA VITA TULCEA 2001 16.50 22.00 38.50

CATEGORIA U23 MASCULIN

Poz. Concurent Club Anul nasterii Inot Alergare Total
1 ION ALEXANDRU DELFINUL BUCURESTI 1998 8.59 17.32 26.31
2 MADARAS DANIEL TRIALUTA SF GHEORGHE 1995 12.22 19.46 32.08

CATEGORIA U23 FEMININ

Poz. Concurent Club Anul nasterii Inot Alergare Total
1 ANTOANELA MANAC ATENA CONSTANTA 1995 9.39 18.09 27.48

CATEGORIA AGE GROUP 30-39 FEMININ

Poz. Concurent Club Anul nasterii Inot Alergare Total
1 DOBRE IOLANDA AQUA 01 CLUJ 1983 21.45 28.21 50.06

CATEGORIA AGE GROUP 40-49 FEMININ

Poz. Concurent Club Anul nasterii Inot Alergare Total
1 IULIA RUXANDRA BALACEANU 1975 18.10 27.34 45.44

CATEGORIA AGE GROUP 20-29 MASCULIN

Poz. Concurent Club Anul nasterii Inot Alergare Total
1 TOMA ALEX CS OLIMPIA BUCURESTI 1989 9.25 18.33 27.48
2 CHINDRIS MIHAIL 1997 11.43 17.08 28.51
3 MARINESCU DANIEL-TEODOR ACS TRITHLON FOR LIFE 1990 20.48 22.11 42.59

CATEGORIA AGE GROUP 30-39 MASCULIN

Poz. Concurent Club Anul nasterii Inot Alergare Total
1 MURAR GEORGE CSA STEAUA 1984 9.51 17.00 26.51
2 ROSIOARA VALENTIN CSA STEAUA 1983 9.51 17.22 27.13
3 BERES HUNOR CSA STEAUA 1981 11.03 16.52 27.55
4 SFETCU DAN 1979 12.35 18.49 31.24
5 OTELEA RADU CSA STEAUA 1986 12.39 20.25 33.04
6 CIPRIAN PIETRIS PITESTI TRIATLON 1980 12.32 21.47 34.19
7 GRIGORE GABRIEL 1984 15.53 22.38 38.31
8 VLADESCU DORIN 1983 14.21 DNS DNF

CATEGORIA AGE GROUP 40-49 MASCULIN

Poz. Concurent Club Anul nasterii Inot Alergare Total
1 RAZVAN ENE CSA STEAUA 1973 12.52 18.15 31.07
2 COSTEL VIOREL CARJE 1974 14.34 22.14 36.48

CATEGORIA AGE GROUP 50-59 MASCULIN

Poz. Concurent Club Anul nasterii Inot Alergare Total
1 SZIKSZAI BRUNO MOBILITY TG.MURES 1967 12.37 21.47 34.24
2 POPESCU CORNELIU MASTER SWIM&TRI 1960 21.28 25.40 47.08

Pin It on Pinterest