Rezultatele României la Campionatul European de Duatlon 2021

Participarea numeroasă a sportivilor români la toate categoriile de varsta a avut ca rezultat obținerea locului 1 pe națiuni după numărarea medaliilor.

România: 42 de medalii
Germania: 18 medalii
Spania: 13 medalii

Națiunea cu cele mai multe medalii la categoriile elite, U23 si Jr a fost Spania, fiind urmată de Franța si Germania.

Sportivii români care s-au remarcat sunt:

Alice Perjoiu locul 4 la categoria Juniori, care a dominat in mod spectaculos proba de ciclism si in mare parte a cursei de de alergare a fost pe locul 3.

Vlad Remzing locul 4 la categoria U23, după o cursa în care la ultima probă de alergare a fost in mare parte a timpului pe locul 3.

Erick Rogoz, locul 7 la categoria U23

Delia Dudau, locul 8 la categoria Juniori

Antoanela Manac, locul 13 categoria Elite

Octavian Ilina, locul 1 la categoria para PTWC man

Robert Tamarjan, locul 1 la categoria PTS 4 Men

Notretu Arian, locul 2 la categoria PTS 4 Men

Beres Hunor care a obținut un impresionant loc 2 overall si la categoria de varsta 40-44 Male AG Sprint. 

De asemenea cu 2 zile înainte la proba standard Beres, a mai obținut un loc 2.
Impresionantă a fost si participarea dl Ionel Aleonte la categoria 70-74 ani unde a obtinut locul 1.

Lista completa a rezultatelor sportivilor români:

NUME POZITIE PROGRAM
Antoanela Manac 14 Elite Women
Alice Perjoiu 4 Junior Women
Delia-Oana Dudau 8 Junior Women
Arian Notretu 2 PTS2 Men
Robert Tamirjan 1 PTS4 Men
Octavian Ilina H1 1 PTWC Men
Vlad-Adrian Remzing 4 U23 Men
Erick Rogoz Lörincz 8 U23 Men
Cosmina Spiridon 7 U23 Women
Henrietta Balog 2 16-19 Female AG Sprint
Andreea-Denisa Cralea 3 16-19 Female AG Sprint
Bajko Eszter 4 16-19 Female AG Sprint
Alexia Ionita 5 16-19 Female AG Sprint
Maria-Alexandra Sufaru 6 16-19 Female AG Sprint
Ovidiu Marian Pop 1 16-19 Male AG Sprint
Gabriel Boca 2 16-19 Male AG Sprint
Ede Vladar 3 16-19 Male AG Sprint
Luca-Cristian Potecasu 4 16-19 Male AG Sprint
Robert Kis 5 16-19 Male AG Sprint
Alexandru Fizesan 6 16-19 Male AG Sprint
Matei Petrascu 7 16-19 Male AG Sprint
Vicentiu-Teodor Manole 8 16-19 Male AG Sprint
Alexandru Oprisan 9 16-19 Male AG Sprint
Xavy Huzu 10 16-19 Male AG Sprint
Cosmina Spiridon 1 20-24 Female AG
Szabolcs Kovacs 1 20-24 Male AG
Aron Incze 2 20-24 Male AG
Darius Emanuel Vaida 3 20-24 Male AG
Levente Kiss 4 20-24 Male AG
Szabolcs Kovacs 1 20-24 Male AG Sprint
Aron Incze 4 20-24 Male AG Sprint
Ágnes Tuzson 1 25-29 Female AG
Ágnes Tuzson 2 25-29 Female AG Sprint
Levente Kanizsay 1 25-29 Male AG
Cristian Dulacioiu 2 25-29 Male AG
Alexandru-Mircea Muscan 3 25-29 Male AG
Paul Dimbean 3 25-29 Male AG Sprint
Alexandru-Mircea Muscan 4 25-29 Male AG Sprint
Reka Balint 2 30-34 Female AG
Reka Balint 1 30-34 Female AG Sprint
Annamaria Bako 2 30-34 Female AG Sprint
Bogdan Damian 2 30-34 Male AG
Alexandru Balan 3 30-34 Male AG
Dacian-Ionuț Ghizilă 4 30-34 Male AG
Marius-Adrian Fora 3 30-34 Male AG Sprint
Dacian-Ionuț Ghizilă 4 30-34 Male AG Sprint
Adela Cosmina Chis 2 35-39 Female AG
Adriana Camelia Suson 3 35-39 Female AG
Diana Gal 4 35-39 Female AG
Oana Subtirica 5 35-39 Female AG
Adriana Camelia Suson 1 35-39 Female AG Sprint
Zoltan Tundik-Kiszner-Szilagyi 6 35-39 Male AG
Adrian Costea 1 35-39 Male AG
Mihai Cengher 2 35-39 Male AG
George Iulian Murar 3 35-39 Male AG
Tamas Trella-Varhelyi 4 35-39 Male AG
Bogdan Adrian Pastrav 5 35-39 Male AG
Adrian Costea 2 35-39 Male AG Sprint
Mihai Cengher 3 35-39 Male AG Sprint
Bogdan Adrian Pastrav 4 35-39 Male AG Sprint
Tamas Trella-Varhelyi 5 35-39 Male AG Sprint
Zoltan Tundik-Kiszner-Szilagyi 6 35-39 Male AG Sprint
Otilia Dantis 2 40-44 Female AG
Hunor Beres 2 40-44 Male AG
Istvan Csergedi 5 40-44 Male AG
Janos Banyai 6 40-44 Male AG
Emil Danila 7 40-44 Male AG
Bogdan Tatomir 8 40-44 Male AG
Attila Balint 9 40-44 Male AG
Marian Dantis 10 40-44 Male AG
Hunor Beres 2 40-44 Male AG Sprint
Istvan Csergedi 4 40-44 Male AG Sprint
Alexandru Dan Chesler 5 40-44 Male AG Sprint
Adrian Fodor 6 40-44 Male AG Sprint
Zsolt Mathe 7 40-44 Male AG Sprint
Bogdan Tatomir 8 40-44 Male AG Sprint
Adel Koter 2 45-49 Female AG
Eva Radu 4 45-49 Female AG
Maria Szakacs 5 45-49 Female AG
Oana Neumann 1 45-49 Female AG Sprint
Stelian Hota 3 45-49 Male AG
Marius Alexandru Dragu 4 45-49 Male AG
Sorin Andrici 5 45-49 Male AG
Francois Vulliet 6 45-49 Male AG
Ciprian Dominte 7 45-49 Male AG
Radu Cordosan 4 45-49 Male AG Sprint
Stelian Hota 5 45-49 Male AG Sprint
Sorin Andrici 6 45-49 Male AG Sprint
Gheorghe Pazu 7 45-49 Male AG Sprint
Bogdan Victor Barbu 8 45-49 Male AG Sprint
Mircea Cralea 9 45-49 Male AG Sprint
Bruno Szikszai 2 50-54 Male AG
Kalman Albert 3 50-54 Male AG
Radu Laurentiu 5 50-54 Male AG
Karoly Pal Fabian 6 50-54 Male AG
Ovidiu Dimbean 7 50-54 Male AG
Adrian Angelescu 3 50-54 Male AG Sprint
Kalman Albert 4 50-54 Male AG Sprint
Karoly Pal Fabian 6 50-54 Male AG Sprint
Ovidiu Dimbean 7 50-54 Male AG Sprint
Arpad Horvath 8 50-54 Male AG Sprint
Iulian Moisa 4 55-59 Male AG
Ferenc Sipos 5 55-59 Male AG
Ovidiu Horatiu Grec 5 55-59 Male AG Sprint
Ferenc Sipos 6 55-59 Male AG Sprint
Ionel Aleonte 1 70-74 Male AG Sprint

Pin It on Pinterest