Decizie Loturi Nationale

Biroul Executiv al FRTRI, intrunit astazi 04.08.2020 prin

Vlad Stoica – presedinte, Iosif Crisan – antrenor federal si Burghelea Ovidiu – secretar general si Nistoroiu Daniel – membru al Biroului Federal

DECIDE:

Art. 1: In baza rezultatelor sportivilor la Baremele Nationale disputate in Constanta
(27.07.2020), Bucuresti (29.07.2020) si Targu Mures (01.08.2020) se constituie loturile
nationale de Cadeti, Juniori, Under23 si Elite pe anul 2020.

Art.2 : Criteriile de selectie au fost urmatoarele:
2.1 Rezultate internationale 2019,
2.2 Rezultate nationale 2019,
2.3 Rezultate Bareme Nationale,
2.4 In mod exceptional au fost introdusi in loturi sportivi din categoria imediat inferioara
datorita faptului ca pe plan international acestia apartin acelei categorii: Copii 13 ani in
Romania = Cadet international / Cadet 16 ani in Romania = Junior).

Art. 3: Lot National Cadeti Fete – 3 titulare + 9 rezerve:
– Chis Ariana – titular
– Ioan Ilona Ana – titular
– Cralea Andreea Denisa – titular
– Iofciu Alexandra Sofie
– Neagu Rebecca
– Busurca Petra
– Besenyei Anna Maria
– Ionita Alexia
– Bajko Eszter
– Eross Hanna
– Rusu Eremia Bianca (introdusa in mod exceptional in urma rezultatelor
Baremelor)
– Singuran Maria (introdusa in mod exceptional in urma rezultatelor Baremelor)

Art.4: Lot National Cadeti Baieti – 10 titulari + 7 rezerve
– Popa Carol – titular
– Petre Raul – titular
– Catana Vlad George – titular
– Soare Darius – titular
– Grigoriu Lucas – titular
– Sviderski Catalin – titular
– Panait Rares – titular
– Safca Mihail Daniel – titular
– Scortea Teofil – titular
– Fizesan Alexandru
– Pazu Mihnea Ionut
– Simon Stefan
– Rusu Horea
– Teisanu Darius (introdus in mod exceptional in urma rezultatelor Baremelor)
– Jipescu David (introdus in mod exceptional in urma rezultatelor Baremelor)
– Radu David (introdus in mod exceptional in urma rezultatelor Baremelor)
– Tanase Catalin (introdus in mod exceptional in urma rezultatelor Baremelor)

Art. 5: Lot National Juniori Fete – 3 titulare:
– Dudau Delia
– Iordache Andreea
– Perjoiu Alice

Art. 6: Lot National Juniori Baieti – 4 titulari + 3 rezerve:
– Rogoz Erick
– Remzing Vlad
– Stratulat Albert
– Boca Gabriel
– Panait Rares (cadet cu varsta de 16 ani)
– Soare Ionut (cadet cu varsta de 16 ani)
– Grigoriu Lucas (cadet cu varsta de 16 ani)

Art. 7: Lot National Under 23 Baieti – 3 titulari:
– Nicolae Seitan
– Ion Alexandru
– Chindris Mihail

Art. 8: Loturi Nationale Elite:
– Manac Antoanela – triatlon olimpic feminin
– Duchampt Felix – triatlon olimpic masculin
– Daniel Attila – duatlon

 

Semneaza prezenta Decizie:
Stoica Vlad
Burghelea Ovidiu
Crisan Iosif
Nistoroiu Daniel

Pin It on Pinterest