Rezultate români la CM

CM Târgu Mureș 2022

România a ocupat locul 2  pe națiuni la numărul de medalii de aur câștigate.

CountryGold_TotalSilver_TotalBronze_Total
GBR392931
ROU9128
FRA877
ITA875
POL742
CZE710
USA689
GER4104
AUT353
BEL351
IRL331
ESP243
HUN213
NOR211
RSA201
DEN200
SGP200
NED111
CAN103
POR101
VEN100
BRA012
SVK012
AUS011
SUI011
TUR010
JAP001
LUX001
SLO001
Grand Total11310393

 

 

Nume/PrenumeBIBPozitie/catTimpCategorie
Manole Vicentiu-Teodor201102:23:4918-19 Male AG
Borbély Eszter506501:32:2220-24 Female AG Sprint
Incze Aron206201:07:4220-24 Male AG Sprint
Tuzson Ágnes512201:11:3625-29 Female AG Sprint
Graugaard Jonas Nymark209402:01:1125-29 Male AG
Muscan Alex2101002:38:2325-29 Male AG
Kovacs Szabolcs210101:00:4025-29 Male AG Sprint
Lupuj Noemi413302:40:1630-34 Female AG
Ungureanu Razvan223802:07:2230-34 Male AG
Dulacioiu Cristian2191002:08:5830-34 Male AG
Costea Dragos Alexandru2181402:39:2430-34 Male AG
Ghizilă Dacian-Ionuț224101:04:5630-34 Male AG Sprint
Elekes Istvan223201:07:1630-34 Male AG Sprint
Laszlo Csongor225701:15:0230-34 Male AG Sprint
Marinescu Daniel-Teodor2261101:24:0630-34 Male AG Sprint
Balint Reka527301:15:1635-39 Female AG Sprint
Szigyarto Katalin530401:20:4335-39 Female AG Sprint
Suson Adriana Camelia529601:25:4035-39 Female AG Sprint
Trella-Varhelyi Tamas238502:02:2035-39 Male AG
Tudora Damian239902:20:5335-39 Male AG
Micu Adrian Viorel2371002:29:2435-39 Male AG
Fora Marius-Adrian242301:04:4835-39 Male AG Sprint
Cengher Mihai239401:05:0635-39 Male AG Sprint
Madaras Attila244601:06:1135-39 Male AG Sprint
Tundik-Kiszner-Szilagyi Zoltan2461401:19:5335-39 Male AG Sprint
Fabian Stefan-Rares2411501:22:4735-39 Male AG Sprint
Liteczky Arpad243DNSDNS35-39 Male AG Sprint
Balan Marcel249802:01:1140-44 Male AG
Maier-Magyaros Andrei255902:02:1140-44 Male AG
Magos Szilárd-Szabolcs2541802:30:5340-44 Male AG
Beres Hunor263201:02:2440-44 Male AG Sprint
Csergedi Istvan266401:04:2140-44 Male AG Sprint
Viorel Silviu - Bogdan2861001:07:4740-44 Male AG Sprint
Banyai Janos2621101:08:0240-44 Male AG Sprint
Balint Attila2611401:11:5540-44 Male AG Sprint
Mathe Zsolt2681501:12:3940-44 Male AG Sprint
Chesler Alexandru Dan2651801:13:1840-44 Male AG Sprint
Tatomir Bogdan2702201:14:1840-44 Male AG Sprint
Santha Jeno2692301:15:2140-44 Male AG Sprint
Fodor Adrian2672401:17:2840-44 Male AG Sprint
Costea Aurel-Adrian2602501:19:4140-44 Male AG Sprint
Sido Katalin435902:49:3545-49 Female AG
Radu Eva5551101:32:0545-49 Female AG Sprint
Larga Stelian279802:04:5445-49 Male AG
Danila Emil2761802:17:2545-49 Male AG
Elek Andras Janos2911001:10:1245-49 Male AG Sprint
Cordosan Radu2891101:11:4245-49 Male AG Sprint
Andrici Sorin2871301:13:2245-49 Male AG Sprint
Hota Stelian2921701:15:5745-49 Male AG Sprint
Barbu Bogdan Victor2881901:19:2645-49 Male AG Sprint
Cralea Mircea2902301:34:5345-49 Male AG Sprint
Szigyarto Laszlo293DNSDNS45-49 Male AG Sprint
Voicu Liviu3051102:07:3850-54 Male AG
Dragu Marius3261502:15:0650-54 Male AG
Laurentiu Radu3041602:17:4850-54 Male AG
Benescu Victor3031902:44:4050-54 Male AG
Albert Kalman3191601:14:2250-54 Male AG Sprint
Fabian Karoly Pal3202001:19:3950-54 Male AG Sprint
Dimbean Ovidiu3442101:20:1250-54 Male AG Sprint
Szikszai Bruno3491401:13:3555-59 Male AG Sprint
Sipos Ferenc3481601:17:0455-59 Male AG Sprint
Aleonte Ionel419702:00:0270-74 Male AG Sprint
Rogoz Erick543001:52:44Elite Men
Romas Catalin483401:54:46Elite Men
Popa Carol104700:55:15Junior Men
Sviderski Catalin1071700:58:32Junior Men
Petre Raul1061900:59:48Junior Men
Sendroiu Vlad Alexandru1272001:00:47Junior Men
Stefanescu Rares1282101:01:06Junior Men
Petrascu Matei1242201:01:07Junior Men
Panait Rares Alexandru1222301:01:30Junior Men
Safca Mihai Daniel1262401:03:19Junior Men
Catana Vlad Gheorghe1122501:03:35Junior Men
Perjoiu Alice134401:03:18Junior Women
Dudau Delia-Oana1311001:07:04Junior Women
Chis Ariana Roxana1451101:07:40Junior Women
Iofciu Sophie Alexandra1431301:11:34Junior Women
Cralea Andreea-Denisa1471401:16:23Junior Women
Besenyei Anna Maria137DNFDNFJunior Women
Notretu Arian153101:48:46PTS2 Men
Ilina H1 Octavian151102:16:46PTWC Men
Rogoz Erick54801:52:44U23 Men
Romas Catalin481001:54:46U23 Men
Nume/PrenumeBIBPozitie catTimpCategorie
Pap Örs Botond201103:49:2618-19 Male AG
Incze Aron203102:28:2120-24 Male AG
Terebesi Istvan205DNSDNS25-29 Male AG
Bako Annamaria301202:54:0130-34 Female AG
Lupuj Noemi302303:10:5030-34 Female AG
Elekes Istvan211202:23:4530-34 Male AG
Laszlo Csongor212402:27:1730-34 Male AG
Barabas Tibor Zsolt210DNSDNS30-34 Male AG
Szigyarto Katalin306203:30:1435-39 Female AG
Hajnalka Jakab Benke305DNSDNS35-39 Female AG
Madaras Attila221202:24:0535-39 Male AG
Farkas István219402:40:2535-39 Male AG
Tudora Damian222502:48:1535-39 Male AG
Liteczky Arpad220602:59:5335-39 Male AG
Csergedi Istvan229102:15:1440-44 Male AG
Cujbescu Alexandru230502:30:1040-44 Male AG
Mathe Zsolt232602:42:3340-44 Male AG
Georgescu Dragos231802:45:2440-44 Male AG
Costea Aurel-Adrian228DNFDNF40-44 Male AG
Balan Marcel227DNSDNS40-44 Male AG
Szigyarto Laszlo239202:22:4845-49 Male AG
Albert Kalman247402:39:3650-54 Male AG
Vulliet Francois248803:10:2750-54 Male AG
Sipos Ferenc258502:52:4855-59 Male AG
Aleonte Ionel276NCDNF70-74 Male AG
Damian Bogdan4401:57:28Elite Men
Kovacs Szabolcs111102:02:58Elite Men
Tuzson Ágnes44502:28:52Elite Women
Rusu Horea Darius72701:01:17Junior Men
Pop Ovidiu Marian73801:01:30Junior Men
Bezerita Mihai-Ioan751001:51:00Junior Men
Dascal Andrei61DSQDSQJunior Men
Kis Robert76DSQDSQJunior Men
Petrut Anne-Marie85502:19:17Junior Women
Ioan Ilona Ana87DNSDNSJunior Women
Tamirjan Robert101101:10:35PTS4 Men
Nume/PrenumeBIBPozitie catTimpCategorie
Boga Balazs202203:14:3520-24 Male AG
Vaida Darius Emanuel203303:33:1320-24 Male AG
Bako Annamaria350203:13:3030-34 Female AG
Elekes Istvan213302:46:5430-34 Male AG
Laszlo Csongor214502:54:5330-34 Male AG
Balint Reka355103:19:4535-39 Female AG
Dobre Iolanda356204:39:2635-39 Female AG
Trella-Varhelyi Tamas225302:39:4135-39 Male AG
Tudora Damian226403:12:5935-39 Male AG
Orasanu-Negrusa Maria Cornelia359DNFDNF40-44 Female AG
Beres Hunor231502:42:3440-44 Male AG
Cujbescu Alexandru233602:46:3940-44 Male AG
Costea Aurel-Adrian232902:56:0040-44 Male AG
Ursanu Grigore Andrei234DNFdnf40-44 Male AG
Bocan Catalina364404:13:2245-49 Female AG
Hota Stelian253703:04:1145-49 Male AG
Elek Andras Janos252803:08:3545-49 Male AG
Bocan Dragos2501204:21:4845-49 Male AG
Albert Kalman268503:06:2150-54 Male AG
Fabian Karoly Pal269803:20:1950-54 Male AG
Pastor Ioan-Sorin271903:33:1150-54 Male AG
Horvath Arpad2701304:16:0050-54 Male AG
Szikszai Bruno286503:00:0955-59 Male AG
Kovacs Szabolcs212202:22:26Elite Men
Ion Alexandru222602:23:38Elite Men
Chindris Mihail72902:29:58Elite Men
Jianu Alexandru253203:47:01Elite Men
Tuzson Ágnes581502:51:16Elite Women
Rusu Horea Darius98500:58:34Junior Men
Pop Ovidiu Marian95701:00:49Junior Men
Albert Eduard1001201:19:50Junior Men
Olaru Luca991301:26:52Junior Men
Besenyei Anna Maria116501:11:40Junior Women
Petrea Ana121801:18:00Junior Women
Ionita Alexia1181001:20:10Junior Women

 

Loading...

Pin It on Pinterest